Üniversite TanıtımlarıÜniversite

Abdullah Gül Üniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi hakkında, üniversite hakkında bilgi, üniversite yorumları, üniversite bölümleri, üniversite fakülteleri, burs imkanları, iletişim bilgileri, üniversite kampüsü, gibi içerikleri bu makalede bulabilirsiniz. Kısacası bu makale ile Abdullah Gül Üniversitesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmış olabileceksiniz. Şimdi Abdullah Gül Üniversitesini tanıtalım ve tanıyalım;

 • Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında içindekiler listesi; (İstediğiniz içeriğe tıklayıp ulaşabilirsiniz.)

>> Abdullah Gül Üniversitesi İletişim
>> Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi
>> Abdullah Gül Üniversitesi 4 Yıllık Bölümleri
>> Abdullah Gül Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri
>> Abdullah Gül Üniversitesi Taban Puanları
>> Abdullah Gül Üniversitesi Yorumları
>> Abdullah Gül Üniversitesi Burs İmkanları
>> Abdullah Gül Üniversitesi Kampüste Yaşam
>> Neden Abdullah Gül Üniversitesi?
>> Abdullah Gül Üniversitesi Konumu
>> Abdullah Gül Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Abdullah Gül Üniversitesi(AGÜ)

İletişim Bilgileri
Telefon: 03522248800
Fax: 0352 338 88 28
Web: http://www.agu.edu.tr/
E-posta: ozelkalem@agu.edu.tr
Adres: Barbaros Mahallesi Sümer Kampüsü Kocasinan-KAYSERİ
Rektör: İHSAN SABUNCUOĞLU

Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında

Abdullah Gül Üniversitesi
Abdullah Gül Üniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi;

İlk öğrencilerini 2013-2014 yılları arasında alan Abdullah Gül Üniversitesi, 2010 yılında Kayseri ilinde kurulan devlet teşvikli bir özel üniversitedir. Gül üniversitesi kapsamında dil okulları, yurt dışına çıkış, ABD de dil eğitimi, öğrenci köyü gibi faaliyetleri yürüten bir üniversitedir. AGÜ(Abdullah Gül Üniversitesi), Sümerbank Bez Fabrikası’nın eğitim kampüsüne dönüştürülmesi ile kurulmuştur. Üniversitenin ikinci kampüsü olan Mimar Sinan Kampüsü yapımı tamamlanmış yepyeni bir kampüs ayrıcalığını taşımaktadır. AGÜ kurulurken eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün adının verilmesi uygun görülmüş olup üniversite ismi Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi olarak resmi kayıtlara geçmiştir. AGÜ uluslararası rekabete yakışır şekilde dil eğitimine önem veren bir üniversite amacına yönelik kurulmuştur. Gül Üniversitesi ayrıca AGÜV(Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı) tarafından desteklenmiş olup, Gül Vakfı tarafından gelişimine ön ayak olmuştur.

Abdullah Gül Üniversitesi Okuyanlar Tarafından Bilgi;

Muhammet Soytürk Abdullah Gül Üniversitesi/Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

1-) Dil okulu fırsatı: 5 çeyrekten oluşan bir İngilizce eğitimi var dil okulumuzda. Sene başında yapılan muafiyet sınavında alacağınız sonuca göre hangi kurdan başlayacağınıza karar veriliyor ve bu sayede iyi seviyede olanlar yüksek kurlardan başlayıp zaten bildikleri şeyleri tekrar tekrar görmekten kurtulurken, diğerlerine oranla nispeten İngilizce’si daha geri olan kişiler ise düşük kurlardan başlayıp İngilizce’sini çok iyi seviyelere getirebiliyor.

2-) 1 ay ABD’de dil eğitimi ve diğer yurt dışı imkanları: ABD’de dil eğitimini dil okulu içerisine yazmak istemedim çünkü böyle bir deneyimin insana katacağı tek şey dil olmayacaktır mutlaka. AGUV sayesinde ilk 20.000’den gelen bütün öğrenciler ABD’ye gönderiliyor 1 ay süreyle ve birçok masraf vakıf tarafından karşılanıyor(Uçak biletleri, vize başvuru işlemleri masrafları, ABD’de yanında kalacağınız ailenin ücreti, ABD’de okuyacağınız dil okulunun masrafı vb). Daha net bilgi için yine okulun sitesini kontrol etmenizi ya da aramanızı tavsiye ederim.

3-) 25-30 kişilik sınıflar: Her yıl alınan öğrenci sayıları değişti. Şu an Bilgisayar Mühendisliği 20 ya da 25 diğer bölümler 25 ya da 30 kişi alıyor sanırım. Bunun avantajı olarak hocalarla çok kolay bir şekilde iletişime geçebiliyorsunuz. Mesela başka üniversitedeki arkadaşlarım bölüm başkanının adını bile bilmezken biz bölüm başkanıyla bile aktif iletişim halinde kalabiliyoruz sürekli.

4-) Burs ve öğrenci köyü imkanı: Sıralamasına göre aylık 300 tl’den 2000 tl’ye varan burslar alabiliyorsunuz. Ayrıca ilk 20.000’den gelen öğrenciler öğrenci köyünde ücretsiz konaklama şansına da sahip oluyor.

5-) Akademik kadro ve kariyer koçluğu: Bu konuda kendi araştırmanızı kendinizin yapmasını tavsiyesi ediyorum. Okulun sitesinden bütün akademik kadroya ulaşabilirsiniz. Ben sadece %90’ı civarının yurt dışında çalışma deneyimi olduğunu söyleyip bu kısmı geçmek istiyorum.

Abdullah Gül Üniversitesi Bölümleri, Fakülteleri ve Yüksekokulları

Abdullah Gül Üniversitesi bölümleri şu şekildedir;

Mühendislik Fakültesi

 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Elektrik & Elektronik Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği

Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi

 • Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi
 • Biyomühendislik
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü

Mimarlık Fakültesi

Yönetim Bilimleri Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Yabancı Diller Yüksekokulu

Abdullah Gül Üniversitesi 2 Yıllık Bölümleri

Not: Abdullah Gül Üniversitesinin 2 yıllık bölümü yoktur.

Abdullah Gül Üniversitesi Başarı Sıralaması Taban Puanları

AGÜ Başarı Sıralaması ve Taban Puanları için bu bağlantıya tıklayınız.

Abdullah Gül Üniversitesi Yorumları

Yorumları diğer sitelerden okurken, tek yönlü düşünmemenizi ve farklı pencereden bakmanızı istiyoruz. Şayet Abdullah Gül Üniversitesi Ekşi Sözlük YorumlarıAbdullah Gül Üniversitesi İnci Sözlük Yorumları,Abdullah Gül Üniversitesi Uludağ Sözlük Yorumları ve diğer sözlükler de bulunan yorumlar neredeyse hepsi negatif yorumlardır. Maalesef internet aleminde bulunan sözlükleri “diğer pozitif düşünen öğrenciler” kullanmadığı için bu durum ortaya çıkmıştır.

Abdullah Gül Üniversitesi Anlatsın.Com Yorumları;

AGÜ Yurt Dışı İmkanları Nasıldır? Sınırsız diyebilirim. Öncelikle ilk 20k gelen öğrencileri hazırlıktan sonra 1 aylık dil eğitimi için Amerika’ya gönderiyor. Ayrıca Gençlik Fabrikası adlı bir gençlik yapılanması var. Erasmus+ ve benzeri projelerle yurt dışına gitme faaliyetlerinde yardımcı oluyorlar.(Yorumu yazan iki ay sonra AGÜ imkanlarıyla Roma’ya gitmiş :) )

AGÜ Yurt İmkanları Nasıldır? İlk 20 binden gelen her öğrenciye ücretsiz yurt imkanı sağlıyor. Kaldığımız yurtlar 2 katlı müstakil binalar. Her katta 2 daire, her dairede 2 oda 1 mutfak 1 banyo var ve odalar 2 kişilik. Öğrenci için gerçekten çok harika evler. Ev diyorum çünkü kaldığımız yerlere yurt demek ayıp olur. 20 bin dışındaki öğrenciler de yurtta boş yer olması halinde bu yurtlardan çok cüzi bir miktar karşılığı faydalanabiliyor.

AGÜ Avantajları Nasıldır? Bu yazıyı üniversitemizin verdiği laptopumdan yazıyorum :D

Daha fazla yorum için… Anlatsın.Com #abdullahguluniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi Twitter Yorumları;

AGÜ Nasıl Bir Üniversite Olarak Kuruldu? AGÜ yeni nesil devlet üniversitesi mantığıyla kuruldu. Kendine ait Vakfı felan var.

AGÜ Akademik Kadro Nasıldır? Akademik kadroyu çok titizlikle seçiyorlar diye biliyorum.

AGÜ’ne Başlayacak Öğrencilere Neler Söylemek İstersiniz? Gençler sonuçlar açıklanmış hayırlı olsun. Hepinizi güzel, burslu, yurtlu, bol imkanlı devlet okulumuz olan Abdullah Gül Üniversitesi’ne bekliyoruz.

Daha fazla yorum için… Twitter #abdullahguluniversitesi

Abdullah Gül Üniversitesi yorumları iyi olarak böyle şekilde, tabii kötü yorumlar olmaz olur mu? Mesela yaşam burada yok diyen bir Abdullah Gül Üniversitesi okuyanı var. Sözlüklere bakacak olursak da, onlar biraz daha kötü yorumlar yapmış neden bilmiyorum onlara da bakabilirsiniz tabi ki. Kötü yorumlar olması doğal her gönül bir değildir. Herkes beğenmeyebilir. Kısacası AGÜ yorumları bu şekilde, eğer sizde bir AGÜ Okuyanı iseniz aşağıda yorum kısmına yorumlarınızı bekliyoruz.

Abdullah Gül Üniversitesi Burs İmkanları

AGÜ Gelişim Desteği Programı: Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfından (AGÜV) başarılı öğrencilere burs olanaklarıyla öğrencilerin eğitimlerini geliştirme ve destekleme fırsatı sunmaktadır. Verilen burslar adayın YKS sınavında almış olduğu başarı sıralamasına göre adayın eğitim süresi boyunca karşılıksız verilmektedir. Bu süre yaklaşık olarak yılda 9 ay hazırlık dahil ise, 5 yıl gibi bir süreye tekabül etmektedir. Başarı sırasına göre verilen burs miktarları şu şekildedir;

 1. 1 – 100(YKS Derecesi) 2.000 TL
 2. 101 – 1.000(YKS Derecesi) 1.500 TL
 3. 1.001 – 5.000(YKS Derecesi) 1.000 TL
 4. 5.001 – 10.000(YKS Derecesi) 700 TL
 5. 10.001 – 15.000(YKS Derecesi) 600 TL
 6. 15.001 – 20.000(YKS Derecesi) 500 TL

Verilen burs miktarlarına ek olarak AGÜ tarafından;

 • İlk 25.000’e ücretsiz yurt,
 • İlk 20.000’e ücretsiz dizüstü bilgisayar,
 • İlk 1.000’e ABD’de ücretsiz dil eğitimi verilecektir.

Tüm bunlara ek olarak ileride Bilim Adamı olmak isteyenlere Doktora ve Yüksek Lisans yapmak isteyenlere AGÜ Vakfı tarafından eğitimini destekleme bursları verilecektir. Daha detaylı bilgi için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. “Abdullah Gül Üniversitesi Burslar ve Olanaklar

Abdullah Gül Üniversitesi Kampüste Yaşam

AGÜ, Sümer Kampüsü kent merkezinde olmak üzere, Mimar Sinan Kampüsü ise kentin yeni gelişen bir bölgesinde olmak üzere iki ayrı kampüsü vardır.

sümer kampüsü agü
sümer kampüsü

Sümer Kampüsü; Sümer Kampüsü eski Sümerbank Bez Fabrikasının eğitim kampüsüne dönüştürülmesiyle oluşturulmuştur. Ve açık bir kampüs olma özelliği taşımaktadır. Eski Sümerbank fabrika alanı restore edilerek, yemyeşil bir alana çevrilmiş ve kent merkezi ile bağlantılı olarak öğrenci alımlarına başlamıştır. Ayrıca kampüs Singapur Dünya Mimarlık Festivalinde birincilik ödülü almıştır. Bu ek olarak da Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenlediği yarışmalarda Türkiye’de ki En İyi Kampüs ödülünü almıştır. Eski Sümerbank bez fabrikasının elektrik ve buhar santrali binaları ise Abdullah Gül Müzesi ve Kütüphanesine çevrilmiştir.

mimar sinan kampüsü
mimar sinan kampüsü

Mimar Sinan Kampüsü; Yeni ve modern bir tasarıma sahip Mimar Sinan Kampüsü üniversitenin ana kampüsü olma niteliği taşımaktadır.  Kampüs kentin hemen dışında su üzerinde bir kampüstür. Yapımında kendine özel yapılan yapay bir vadi üzerine yapılmıştır. Mimar Sinan Kampüsü etrafında bulunan coğrafi güzelliklere açık olması da ayrı bir özelliği ve güzelliğidir.

Neden Abdullah Gül Üniversitesi?

Abdullah Gül Üniversitesini seçmeniz için nedenleri sıraladık, işte Abdullah Gül Üniversitesini seçmeniz için 10 neden;

 1. %100 İngilizce eğitim fırsatı,
 2. Bölümler arası geçiş imkanı,
 3. Gençlik Fabrikası etkinlikleri ile Avrupa projelerinde bulunma fırsatı,
 4. ABD’de ücretsiz dil eğitimi fırsatı,
 5. Erciyes Kayak Merkezine ve Kapadokya’ya yakın konum ve ulaşım fırsatı,
 6. 2.000 TL’ye varan aylık gelişim bursları,
 7. Nitelikli akademik kadro,
 8. Kampüs içinde başarılı öğrencilere Öğrenci Köyünde ücretsiz konaklama hizmeti,
 9. Öğrenciye değer veren birebir iletişim kuran yapı,
 10. Son 3 yıl ÖSYM yerleştirme sonuçlarında birçok bölümde ilk 5. sıralamada.

Abdullah Gül Üniversitesi Konumu ve Avantajı

Abdullah Gül Üniversitesi Adresi; Barbaros Mahallesi, Erkilet Bulvarı. Sümer Kampüsü, 38080 Kocasinan/Kayseri

Abdullah Gül Üniversitesi Konum Avantajları;

 • Kayseri Hava limanına yaklaşık 5 km (Araçla 10 dk)
 • Kayseri Devlet Hastanesine yaklaşık 2 km (Yaya olarak 30 dk, Araçla 5 dk)
 • Kayseri Tren Garına 1.7 km (Yaya olarak 21 dk, Araçla 4 dk)
 • Kayseri Otogar(Şehir Terminaline) 8,4 km (Araçla 16 dk)
 • Erciyes Kayak Merkezine ve Kapadokya’ya yakın konum
 • Şehrin merkezinde kurulmuş ve okulların çevrelediği bir alan

Abdullah Gül Üniversitesi Sık Sorulan Sorular (SSS)

Soru: Abdullah Gül Üniversitesi Özel Mi?

Cevap: AGÜ Devlet teşvikli bir vakıf üniversitesidir.

Soru: Abdullah Gül Üniversitesi Nerede?

Cevap: Barbaros Mahallesi, Erkilet Bulvarı. Sümer Kampüsü, 38080 Kocasinan/Kayseri ilindedir.

Soru: Abdullah Gül Üniversitesi Ücretleri Abdullah Gül Üniversitesi Ücretli Mi?

Cevap: AGÜ ücretsiz bir üniversitedir. Ücretli bölümü yoktur. YKS sınavında bölümlerinin istediği puan ve sıralamasını alarak tercih yapabilirsiniz.

Soru: Abdullah Gül Üniversitesi Yurt Fiyatları Nasıl?

Cevap: AGÜ YKS sınavından ilk 25.000 derecesine girenlere ücretsiz yurt imkanı sağlamaktadır. Ve bu dereceye yakın olanlara da cüzi bir miktarda indirim ile yurt imkanı sağlamaktadır.

Soru: Abdullah Gül Üniversitesi Öğrenci Köyü Nedir?

Cevap: AGÜ Öğrenci Köyü başarılı öğrencilerin kaldığı konaklama yeri ve çeşitli faaliyetlerin yapıldığı sosyal bir alandır. AGÜ Öğrenci Köyü öğrencilere köy havası tadında bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Soru: Abdullah Gül Üniversitesi Laptop Veriyor Mu?

Cevap: Evet AGÜ ilk 20.000 derecesine giren öğrencilere ücretsiz laptop yani dizüstü bilgisayar vermektedir.

Abdullah Gül Üniversitesine Gitmeyi Düşünüyor Musun?

Abdullah Gül Üniversitesi hakkında sizlere rehber olacak şekilde araştırmalarımızı yaparak bilgileri aktardık. Sizde merak ettiklerinizi yorum olarak yazarsanız, o merakınızı gidermiş olacağız. AGÜ ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

İlgili Bağlantılar

Abdullah Gül Üniversitesi Yaz Okulu
Abdullah Gül Üniversitesi İİBF
Abdullah Gül Üniversitesi Yüksek Lisans (Yabancı Dil)
Abdullah Gül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim devam edebilmemiz için gereklidir. :)