Eser Özetleri

Anayurt Oteli Kitap Özeti Tahlili – Yusuf Atılgan

Anayurt Oteli Kitap Özeti Ve Tahlili

Romanda, Ankara’nın 1. Bölüm olarak (Kurtuluş Savaşı) 2. Bölüm olarak (Cumhuriyetin kuruluşu) 3. Bölüm olarak (Cumhuriyet sonrası) anlatılır.  Roman Ankara baz alınarak Türkiye deki sosyal gelişimi anlatmaktadır.

[accordion][accordion_content title=”Anayurt Oteli Kitap Künyesi” icon=”fa fa-book” active=”active”]Eser İsmi: Anayurt Oteli
Eser Türü: Roman
Yazarın Adı: Yusuf Atılgan
Sayfa Sayısı: 170 sayfa (yaklaşık)
Konusu: Yusuf Atılgan’ın Anayurt Oteli adlı eseri, iç dünyasına kapanık, insanlara karşı ilgisiz ve iç dünyası karamsar olan bir karakteri konu almaktadır. Kahraman ruh sağlığını asosyal yaşamı nedeniyle yitirir.
[/accordion_content][/accordion]

[vurgu color=”#dd3333″]Anayurt Oteli Kitap Özeti[/vurgu]

Zebercet, Anadolu kentlerinden olan Manisa ilinde istasyona yakın Anayurt otelinin katibidir. İlkokul çıkışlı, içine kapanık sevgi ve şefkate özlemli günlük işleriyle uğraşan bir karakterdir. Anayurt otelinde kalmak için gelen bir kadının(Gecikmeli Ankara treniyle gelen kadın) Zebercet’e ümit verip gidişiyle ve Zebercet’in boş hayallere kapılmasıyla olaylar örülür. Zebercet boş hayallere kapılması nedeniyle bir bıkkınlık sıkılma oluşur. Ve bir gece nedensiz olarak ortalıkçı kadını boğarak öldürür. Daha sonra kendini asar ve Zebercet ölür.

[vurgu color=”#dd3333″]Anayurt Oteli Kitabının Kahramanları[/vurgu]

  • Zebercet
  • Ortalıkçı Kadın
  • Gecikmeli Ankara treniyle gelen kadın
  • Emekli subay olduğunu söyleyen adam

Anayurt Oteli Kitap Özeti Tahlili kısa özet olarak burada yayınlandı. Yusuf Atılgan tarafından yazılan Anayurt Oteli adlı romanın özeti ve tahlili bu şekildedir.

[infobox color=”#1e73be”]Türk Edebiyatında Eser Özetlerini bulabileceğiniz yayına aşağıdaki başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz. [/infobox] [affiliate_news id=”1160″]


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)