DGS

2020 DGS Konuları

ÖSYM tarafından hazırlanan Dikey Geçiş Sınavı 2020 DGS Konuları burada güncel olarak listeli halde yayınlanmıştır.[/infobox]

DGS Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ÖSYM tarafından her yıl Temmuz ayında yapılan Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin 4 yıllık lisans eğitimlerine devam edebilmesi için girmeleri zorunlu olan bir sınavdır. Sözel Yeteneği ölçmek için 60 soru, Sayısal Yeteneği ölçmek için 60 soru olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır. DGS sınavı Sözel Yetenek (Türkçe) ve Sayısal Yetenek (Matematik, Geometri) olmakla iki bölüme ayrılmaktadır. DGS sınavı adayların daha çok işlem yapma ve akıl yürütme düzeylerini ölçmeye yönelik olmaktadır.


2020 Güncel DGS Konuları – ÖSYM

2020 DGS sınavında çıkacak konuları bu makale ile sizlerle paylaşıyoruz. Paylaştığımız bu makalede bulunan tüm DGS konuları güvenilir kaynaklardan derlenmiştir. DGS Konuları yayınlanan kaynaklara göre aşağıda listelenmiştir.

2020 DGS Sözel Yetenek Konuları

2020 DGS TÜRKÇE KONULARI

2020 DGS Sayısal Yetenek Konuları

2020 DGS MATEMATİK KONULARI
2020 DGS GEOMETRİ KONULARI


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)