Lisans Bölüm Puanları

Dil Bölümlerinin Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Dil(YDT) bölümlerinin başarı sıralamaları ve taban puanları 2 yıllık, 4 yıllık (bazı bölümlerinin 5 veya 6 yıllık) olarak bu sayfada güncel olarak paylaşılmıştır. Dil bölümlerinin kontenjan, puan, sıralama, şehir, yerleşen bilgilerini güncel olarak derledik. Bu sayfadan istediğiniz 2 yıllık veya 4 yıllık Dil bölümünün taban puanı ve sıralamasını öğrenebilirsiniz.

Not: Taban Puanına ve Başarı Sıralamasına bakmak istediğiniz Dil(YDT) bölüm adını “BUL” bölümüne yazarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Dil Bölümlerinin Taban Puanları Başarı Sıralamaları – 2019

 

Hangi Dil bölümü tercih etmeyi düşünüyorsunuz?

Dil bölümlerinin puanları ÖSYM Dil lisans programları taban puanları 2018 2019 yılları dikkate alınarak yayınlanmıştır. Dil bölümlerinin tavan ve taban puanları da bu şekildedir ve Dil(YDT) bölümlerinin puanları her yıl güncel olarak sitemizde yayımlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir?
Eşit Ağırlık Bölümlerinin Taban Puanı ve Başarı Sıralaması
Sayısal Bölümlerinin Taban Puanı ve Başarı Sıralaması
Sözel Bölümlerin Taban Puanı ve Başarı Sıralaması
TYT (2 Yıllık) Bölümlerin Taban Puanı ve Başarı Sıralaması


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)