2 Yıllık Bölümler Taban Puanları

Engelliler İçin Destek Programı(2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Engelliler İçin Destek Programı 2021 Taban Puanları ve Engelliler İçin Destek Programı 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM tarafından yayınlanan haliyle güncel olarak paylaşıldı. YKS 1. oturum yani TYT testine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Engelliler İçin Destek Programı bölümünün 2021 YKS Engelliler İçin Destek Programı puanları aşağıdadır.

Engelliler İçin Destek Programı(2 Yıllık Önlisans) Taban Puanları ve Sıralaması

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Engelliler İçin Destek Programı puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Engelliler İçin Destek Programı 2021 Taban Puanları

Engelliler İçin Destek Programı bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 2 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir;

Engelliler İçin Destek Programı 2021 Başarı Sıralamaları

Engelliler İçin Destek Programı bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 2 yıl taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şöyle;


Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
Yerl.

2020
2019
Başarı Sırası
2020
2019
Taban Puan
2020
2019
FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ  Meslek Yüksekokulu Engelliler İçin Destek Programı

(Burslu)

İSTANBUL 10+0
Doldu-10
878.419
254,34224
FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ  Meslek Yüksekokulu Engelliler İçin Destek Programı

(%50 İndirimli)

İSTANBUL 20+0
Dolmadı-5
Dolmadı
Dolmadı
KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ  Avrupa Meslek Yüksekokulu Engelliler İçin Destek Programı

(Burslu)

KOCAELİ 9+0
Doldu-9
1.130.854
232,96430
KOCAELİ SAĞLIK VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ  Avrupa Meslek Yüksekokulu Engelliler İçin Destek Programı

(%50 İndirimli)

KOCAELİ 51+0
Dolmadı-2
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı veya —” ibareleri ilgili Engelliler İçin Destek Programı bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerinin olmadığını gösterir.
Bilgi2: Engelliler İçin Destek Programı bölümü TYT Puan türünden alım yapmakta olup, 2 yıllık önlisans programıdır. Burada yer alan bilgiler 4 yıllık programlar için değildir. 4 ve üzeri yıllık programlar lisans yahut yüksekokul olarak tanımlanır.

Tüm 2 Yıllık Bölümlerin Güncel Taban Puanları(TYT)

Engelliler İçin Destek Programı Taban Puanları 2021 2 Yıllık – Son 2 Yıl

Adayların TYT programından tercih kılavuzuna göre yapacağı bölüm ve üni tercihlerinde kullanılacak güncel Engelliler İçin Destek Programı taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite/bölüm tercihinde bulunacak adayların yayınlanan taban puan ve özellikle sıralama bilgisine göre tercihlerini yaparken dikkat etmeleri gerekmektedir. Tercihlerinizi yayınlanan Engelliler İçin Destek Programı Bölümü son 2 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Engelliler İçin Destek Programı Sıralaması 2021 ÖSYM Güncel

Engelliler İçin Destek Programı bölümü sıralamaları 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” bilgisine göre yapmanız tavsiye edilir. Yani tercihlerinizi yaparken örneğin Engelliler İçin Destek Programı bölümü için “son 2 yılın başarı sırası” kriterine göre oluşturmanız tavsiye olunur.

Engelliler İçin Destek Programı 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Bölüm Taban Puanları (2 Yıllık)

Engelliler İçin Destek Programı bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini yukarıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Devlet üniversitelerinin “bölüm adı” yazan kısmında herhangi bir bilgi yer almaz. Lakin özel üniversitelerin “bölüm adı” yazan kısmında %50, indirimli, burslu veya ücretli gibi ifadeler yer alır. Bu ilgili üniversitenin özel yani vakıf üniversitesi olduğunu göstermektedir.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu