Eser Özetleri

Eylül Eser Özeti ve Tahlili – Mehmet Rauf


Eylül Romanı ile Türk Edebiyatında Eser Özetlerini derlemeye devam ediyoruz. Bu makalemizde “Eylül” adlı kitabın özetini ve eser tahlilini bulacaksınız.

Eylül Eser Özeti
Eylül Kitap Künyesi
Eser İsmi: Eylül
Eser Türü: Roman
Yazarın Adı: Mehmet Rauf
Sayfa Sayısı: 250 sayfa (yaklaşık)
Konusu: Olaylar psikolojik açıdan ele alınmıştır, roman Suat, Necip Bey ve Süreyya arasında aşk üçgenleri olarak gelişir.

Eylül Özeti

Süreyya ile karısı Suat birbirini çok seven iki eştir. Necip bu aileye sık gelen ailenin dostu gibidir. Suat ile Necip zamanla sık görüşmelerden kaynaklanır ki birbirlerine aşık olurlar. Hayli ile mahallede ortaya dedikodular çıkar. Çıkan dedikodulardan kurtulmak isteyen Necip gelişleri seyreltir. Necip hasta olur. Bu hastalık sırasında ilan edemedikleri büyük aşklarını dile getirirler ve bir gün Süreyya ile Suat’ın evinde çıkan yangınla Necip Bey’in Suatı kurtarmak istemesiyle hepsi ölür.

Eylül Romanı Kahramanları

  • Suat
  • Necip
  • Süreyya
  • Hacer

Eser Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Mehmet Rauf’un Eylül adlı eseri Türk edebiyatında ilk psikolojik roman kabul edilir.

Türk Edebiyatında Eser Özetlerini toplu olarak bulabileceğiniz sayfaya aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

Türk Edebiyatında Eser Özetleri


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)