alexa certify

Fizik Dersi Nasıl Çalışılır? – Adım Adım YKS

Fizik Dersi Nasıl Çalışılır

Sizleri selamlıyorum, YKS sınavına girmek için can atan, değerli okuyucularım… Bugün Adım Adım YKS makaleler silsilesinin Fizik dersi bölümündeyiz. Bugün sizlere YKS sınavının olmazsa olmaz Fen Bilimi Fizik Dersini nasıl çalışacağınızı anlatacağım.

Eğer sizde Fizik dersini yapamıyorsanız, Fizik dersine çalışırken anlamakta zorluk çekiyorsanız üniversite Fizik dersine nasıl çalışılır gibi sorular aklınızı meşgul ediyorsa o zaman 5 adımda Fizik dersine çalışma tekniklerini öğrenelim… Fizik nasıl çalışılır, yada nasıl çalışılmalı? merak ediyorsunuz değil mi? gelin o zaman birlikte Fizik dersine çalışmanın püf noktalarını inceleyelim.

Fizik Dersi Nasıl Çalışılır?

1. Çalıştığınız konuyu anlamadan geçmeyin.
Günlük çalıştığınız konuyu dikkatlice okuyun, önemli yerlerin formüllerin altını çizin, notlar alın. Ortada bir konu varsa o konuyu öncelikle anlayın. Asla anlamadan geçmeyin.

2. Çalıştığınız konunun notunu alın.
Ders çalışmanın püf noktası buradadır. Özet olmadan direk roman okur gibi yapmayın. Konu anlatımından okuduğunuz yerleri not alın, önemli yerleri, formülleri, şemaları defterinize geçirin ve daha sonra tekrar edin.

3. Önemli yerler için renkli kalem kullan.
Çok önemli olan yerler her derste vardır; formüller, teoriler, pratikler ve daha fazlası… Bunun gibi yerleri renkli kalemlerle mavi, kırmızı, sarı hangi renk hoşunuza gidiyor sizin motivasyonunuzu artırıyorsa onunla önemli yerlerin altını çizin. Böyle yapmanız o rengi gördüğünüz anda o notu hatırlamanızı kolaylaştıracaktır.

önemli yerler için renkli kalem

önemli yerler için renkli kalem

4. Formüller, şemalar, teoriler, pratikler bunlar önemlidir.
Fizik dersinin ana hatları formüller, teoriler, şemalar ve pratiklerdir. Formüller önemlidir, bir mantık sorusunu çözeceğimiz de bizler formüllere ihtiyaç duyarız. Formülleri kodlama yaparak nasıl daha iyi öğrenecekseniz öyle aklınıza kaydedin. Varsa şemalar şekil olarak kodlamaya başvurun.

5. Konu çalıştıktan sonra ilgili konuyla soru çöz.
Size ders çalışırken daha doğrusu Fizik dersini çalışırken kolaylık sağlayacak diğer bir konu ise, konu çalıştıktan sonra konuyla ilgili soru veya sorular çözmenizdir. Konuyu anladıktan sonra kendinizi en az 10 sorulur bir test ile sınayın, böylelikle konuyu anlayıp anlamadığınızı anlar anlamışsanız kendinizi motive etmiş olursunuz. Eğer çok yanlışınız çıkıyorsa lütfen konuyu iyice anlayın ve anlayana kadar çalışın.

5 madde ile YKS Fizik dersine nasıl çalışacağınızı anlattık, artık top sizde, bu anlatılanlara uyarak sınavda daha çok başarı elde edebilir, hatta Fizik dersini fullemeye kadar gidebilirsiniz. Bu maddelerin arasına koymadığım diğer bir madde ise, konu tekrarlarıdır, konu tekrarları önemlidir ve her ders için gereklidir.

Lütfen Oy Verir Misin?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
Yükseköğretim
KURUMLAR SINAVI

15 Haziran 2019(TYT)
16 Haziran 2019(AYT)

KPSS
SINAV DUYURULARI
  KPSS
  SON SINAVLAR
  SORU
  ÇÖZEN
  1
  ONLİNE SINAV
  30
  ADET SORU
  80
  DEFA ÇÖZÜLDÜ
  KPSS
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Hangi Bölüm Gelir? Sıralama-Net-Puan

   Hangi Bölüm Gelir? Hangi Üniversite Gelir? Kazanabilir Miyim? 290 puanım var 450 k dayım Paramedik gelir mi? Puanlar geçen seneyle ayni mı yoksa deği... Devamını Oku

  • Baraj Puanının Genişletilmesinin Bölümlere Katkısı Nedir?

   Baraj Puanının Genişletilmesi; Baraj puanının genişletilmesinin bölümlere katkısı, baraj genişletilen bölümü ilgilendirmektedir. Bir bölümün baraj pu... Devamını Oku

  KPSS
  DERS DOKÜMANLARI