Taban Puanları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2021 Taban Puanları ve İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM tarafından yayınlanan haliyle güncel olarak paylaşıldı. YKS sınavına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

İngiliz ve Rus Dilleri Taban Puanları, İngiliz ve Rus Dilleri Başarı Sıralaması, İngiliz ve Rus Dilleri Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2021 Taban Puanları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdadır.

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları 2021 Başarı Sıralamaları

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki gibidir;


Puan Türü: Dil;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
KOMRAT DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Milli Kültür Fakültesi İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları
(Öğretmenlik) (Ücretli)
KOMRAT-MOLDOVA 10+0
15+0
15+0
15+0
1
1
0
3
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Taban Puanları 2021 4 Yıllık – Son 4 Yıl

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Sıralama 2021 Güncel

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Taban Puanları (4 Yıllık)

İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu