alexa certify

KPSS Puan Hesaplama

KPSS ORTAÖĞRETİM PUAN HESAPLAMA
Genel YetenekGenel Kültür
Doğru Sayısı
Yanlış Sayısı
Net{{oogGenelYetenekNet}}{{oogGenelKulturNet}}
SONUÇ TABLOSU
Puan Türü2020 Puanı
KPSS-P94{{kpssp94}}
KPSS ÖNLİSANS PUAN HESAPLAMA
Genel YetenekGenel Kültür
Doğru Sayısı
Yanlış Sayısı
Net{{onGenelYetenekNet}}{{onGenelKulturNet}}
SONUÇ TABLOSU
Puan Türü2020 Puanı
KPSS-P93{{kpssp93}}
KPSS LİSANS PUAN HESAPLAMA
Genel YetenekGenel Kültür
Doğru Sayısı
Yanlış Sayısı
Net{{oogGenelYetenekNet}}{{oogGenelKulturNet}}
SONUÇ TABLOSU
Puan Türü2019 Puanı
KPSS-P3{{kpssp3}}
KPSS ÖABT PUAN HESAPLAMA
Genel YetenekGenel KültürEgitim Bilimleri
Doğru Sayısı
Yanlış Sayısı
Net{{kpssaGenelYetenekNet}}{{kpssaGenelKulturNet}}{{kpssaEgitimNet}}{{kpssaOabtNet}}
SONUÇ TABLOSU
Puan Türü2019 Puanı
KPSS-P10{{kpssp10}}
KPSS-P121{{kpsspoabt}}
Sitemizde kulanıma sunduğumuz KPSS Hesaplama Sistemi yalnızca bilgilendirme içindir, kesinleşmiş sonuç anlamına gelmemekle birlikte ispat yönünden bir geçerliliği yoktur.

 

KPSS Puan Hesaplama Sistemi (ÖSYM)

İçindekiler:
>> KPSS Ortaöğretim Puanını Hesaplama
>> KPSS Önlisans Puanını Hesaplama
>> KPSS Lisans Puanını Hesaplama
>> KPSS ÖABT Puanını Hesaplama

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı): Kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, kamu görevlileri alınacak. Alınacak kamu görevlileri ilk defa atanacakları kamu kurumlarına KPSS sınavı ile alınacak. Peki Kamu Kurum ve Kuruluşlarına alım puanları nasıl hesaplanacak. Kamu Personel Seçme Sınavı ile Kamu Kuruluşlarına alımları yapılacak personeller KPSS sınavı ile puanları belirlenip, ÖSYM tarafından yerleştirilmeleri yapılacaktır. Sitemiz KPSS puanlarını tahmini olarak hesaplayıp size bilgi vermektedir.
 

KPSS Nedir? – Kamu Personel Seçme Sınavı

Kısaltması olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile de anlayacağınız üzere bir kamu personeli seçme sınavıdır. Ve devletin kamu kurum ve kuruluşlarına personel desteği bu sınav ile verilmektedir. KPSS sınavlarının Ortaöğretim(Lise), Önlisans, Lisans ve ÖABT gibi değişik türleri vardır. KPSS bazı türlerinin her yıl yapıldığı gibi Ortaöğretim KPSS sınavı her iki yılda bir yapılmaktadır. ÖABT sınavı ise Öğretmenlik Alan Belirleme Sınavıdır ve öğretmen olmak isteyenlerin girdiği sınavdır.

ÖSYM resmi web sitesinde verilen bilgiye göre kamu kurum ve kuruluşlarına ilk defa atamaları yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere iki kadroya ayrılmıştır.
 

KPSS Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Sitemizin KPSS Puan Hesaplama sistemi ile en doğru KPSS Puanlarınızı hesaplayabilirsiniz. Bu anlamda KPSS Ortaöğretim, KPSS Önlisans, KPSS Lisans ve son olarak KPSS ÖABT puanınızı hesaplayabilirsiniz.
 

KPSS Ortaöğretim Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Lise okuyan ortaöğretim öğrencileri iki yılda bir düzenlenen KPSS Ortaöğretim sınavına girebilecekler. Ortaöğretim sınavı genel yetenek ve genel kültür olarak iki bölümden oluşmaktadır.

Genel yetenek ve genel kültür bölümünden yapmış olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınızı giriniz. Genel yetenek ve genel kültür sorulan soru sayısı 60 dır. Girmiş olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınız ile netleriniz otomatik hesaplanacaktır. Ardından sonuç tablosu olarak Puan Türü bölümünün altında KPSS-P94 olarak KPSS Ortaöğretim puanınız hesaplanmış olacaktır. KPSS-P94 puan türü ortaöğretim öğrencilerine verilen puan türüdür.
 

KPSS Önlisans Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

2 yıllık bölüm okuyan önlisans öğrencileri KPSS Önlisans sınavına girebilecekler. Önlisans sınavı genel yetenek ve genel kültür olarak iki bölümden oluşmaktadır.

Genel yetenek ve genel kültür bölümünden yapmış olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınızı giriniz. Genel yetenek ve genel kültür sorulan soru sayısı 60 dır. Girmiş olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınız ile netleriniz otomatik hesaplanacaktır. Ardından sonuç tablosu olarak Puan Türü bölümünün altında KPSS-P93 olarak KPSS Önlisans puanınız hesaplanmış olacaktır. KPSS-P93 puan türü önlisans öğrencilerine verilen puan türüdür.
 

KPSS Lisans Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

4 yıllık bölüm okuyan lisans öğrencileri KPSS Lisans sınavına girebilecekler. Lisans sınavı genel yetenek ve genel kültür olarak iki bölümden oluşmaktadır.

Genel yetenek ve genel kültür bölümünden yapmış olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınızı giriniz. Genel yetenek ve genel kültür sorulan soru sayısı 60 dır. Girmiş olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınız ile netleriniz otomatik hesaplanacaktır. Ardından sonuç tablosu olarak Puan Türü bölümünün altında KPSS-P3 olarak KPSS Lisans puanınız hesaplanmış olacaktır. KPSS-P3 puan türü lisans öğrencilerine verilen puan türüdür.
 

KPSS ÖABT Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Öğretmen olmak isteyen adaylar KPSS ÖABT sınavına girebilecekler. ÖABT sınavı genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve öabt olarak iki bölümden oluşmaktadır.

Genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri bölümünden yapmış olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınızı giriniz. ÖABT olarak öğretmenliğini düşündüğünüz alanı seçmelisiniz. Ve ardından seçtiğiniz öğretmenlik alanından yapmış olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınızı giriniz.

Genel yetenek ve genel kültür sorulan soru sayısı 60 dır. Eğitim bilimlerinde sorulan soru sayısı 80 dir. ÖABT alanında ise her öğretmenlik alanında sorulan soru sayısı 50 dir. Girmiş olduğunuz doğru ve yanlış sayılarınız ile netleriniz otomatik hesaplanacaktır. Ardından sonuç tablosu olarak Puan Türü bölümünün altında KPSS-P10 ve KPSS-P121 olarak KPSS ÖABT puanınız hesaplanmış olacaktır. KPSS-P10 puan türü; Genel Yetenek: %30, Genel Kültür: %30 ve Eğitim Bilimlerinin: %40 etkili olduğu puan türüdür. KPSS-P121 ise; Genel Yetenek: %15, Genel Kültür: %15, Eğitim Bilimleri: %20 ve ÖABT’nin: %50 etkili olduğu puan türüdür. KPSS Puan türlerin detaylı olarak bu siteden inceleyebilirsiniz.
 

KPSS Güncel Konuları

Yeni sistem KPSS konuları sitemizde güncel olarak yayınlanmıştır. Lisans Konuları , Önlisans Konuları ve Ortaöğretim Konuları olarak bağlantıdan ulaşılabilmektedir.
 

KPSS Çalışma Programı

KPSS ders çalışma programına ihtiyaç duyarsanız sitemizde güncel konular dahilinde tarafımızca hazırladığımız program bulunmaktadır. Bu programa bu bağlantı ile KPSS Çalışma Programı ulaşabilirsiniz.

Lütfen Oy Verir Misin?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
YORUMLAR
KPSS
Yükseköğretim
KURUMLAR SINAVI

15 Haziran 2019(TYT)
16 Haziran 2019(AYT)

KPSS
SINAV DUYURULARI
  KPSS
  SON SINAVLAR
  SORU
  ÇÖZEN
  1
  ONLİNE SINAV
  30
  ADET SORU
  72
  DEFA ÇÖZÜLDÜ
  KPSS
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Hangi Bölüm Gelir? Sıralama-Net-Puan

   Hangi Bölüm Gelir? Hangi Üniversite Gelir? Kazanabilir Miyim? 290 puanım var 450 k dayım Paramedik gelir mi? Puanlar geçen seneyle ayni mı yoksa deği... Devamını Oku

  • Baraj Puanının Genişletilmesinin Bölümlere Katkısı Nedir?

   Baraj Puanının Genişletilmesi; Baraj puanının genişletilmesinin bölümlere katkısı, baraj genişletilen bölümü ilgilendirmektedir. Bir bölümün baraj pu... Devamını Oku

  KPSS
  DERS DOKÜMANLARI