LGS

2024 LGS Kaynak Önerileri – 8.Sınıf En İyi LGS Öneriler

LGS Sınavına çalışmak için 8.sınıf LGS kaynak kitap önerileri aradığını ve bunu yaparken en iyi kaynağı seçmeni istediğini biliyoruz. Bunun için bugün sana derlediğimiz LGS için en iyi kaynak önerilerini sunacağız. 2024 LGS sınavına çalışmak için en iyi kaynak kitap tavsiyelerini yazımızı uzatmadan geçelim isterseniz;

LGS kaynak kitap önerileri yaparken birebir LGS öğrencilerinin yorumları ile söylenen kaynaklar derlenmiştir. Biz bu derlemeyi birebir LGS adayının gözünden yapmış olacağız.

Burada bulunan LGS 8. Sınıf kaynak kitap öneriler şu iki kriterler dahilinde listelenmiştir. 1. Kriter: Milli Eğitim Bakanlığının her ay LGS için yayınladığı sorulara uygunluk. 2. Kriter: LGS sınavında çıkan sorulara uygunluk. 3. Kriter: Öğrencilerin yorumu. Bu 3 kritere uygun olan kaynak kitaplar aşağıda “her derse özgün olarak” listelenmiştir. Her dersin bağlantısına tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

8. Sınıf LGS Kaynak Önerileri

1-Okyanus Yayınları

LGS Okyanus Yayınları Kaynak Kitap Önerisi
LGS Okyanus Yayınları Kaynak Kitap Önerisi

Master LGS Matematik: Konuları Kolay-Orta-Zor olarak aşama aşama işlemektedir. Yani kolaydan başlayarak zora doğru aşama aşama öğreterek soruları çözüyor konuları işliyor.

Master LGS Fen Bilimleri: Yine Okyanus yayınları Master Fen Bilimleri lgs kaynağıda lgs öğrencileri tarafından çokça tavsiye edilen bir kitap oldu.

Master LGS Türkçe: Okyanus Yayınlarının Master Paragraf kitabı “paragraf” konusunda tercih edilmesi mutlaka gerekilen bir kaynak olduğu tekrar öğrenciler tarafından belirtilmektedir.

2-Hız Yayınları

LGS Hız Yayınları Kaynak Kitap Önerisi
LGS Hız Yayınları Kaynak Kitap Önerisi

LGS Fen Bilimleri: Hız Yayınlarının konuyu iyi anlattığını öğrenciler bildirmekte. Fen için oldukça başarılı bir yayın olduğu söylenmiştir. Fen için başarılı olmak istiyorsanız tercih edeceğiniz kaynak olabilir.

3-Çalışkan Yayınları

LGS Çalışkan Yayınları Kaynak Kitap Önerisi
LGS Çalışkan Yayınları Kaynak Kitap Önerisi

Göster Kendini LGS Matematik: Konuları normal anlatmakta fakat sorularının zor olduğunu öğrenciler söylemektedirler. İçinde yıldızlı sorularda bulunmakta. Bu kaynak daha çok seviyesi iyi olan öğrenciler için uygundur. LGS de derece yapmak istiyorsanız tercih edeceğiniz kaynak mutlaka göster kendini matematik olmalıdır.

4-Koray Varol Akademi Yayınları

LGS Koray Varol Akademi Yayınları Kaynak Kitap Önerisi
LGS Koray Varol Akademi Yayınları Kaynak Kitap Önerisi

LGS İngilizce: Öğrencilerin LGS İngilizce dersi için oldukça çok tavsiye ettikleri bir kaynaktır. Daha doğru şekilde öğrenciler Koray Varol’un tüm kitaplarını tavsiye etmektedirler.

5-Tonguç Yayınları

LGS Tonguç Yayınları Kaynak Kitap Önerisi
LGS Tonguç Yayınları Kaynak Kitap Önerisi

Tonguç Yayınlarını kaynak kitaplarında sorular kolaydır. Youtube kanalları da olduğu gibi kolay ve anlaşılır bir kaynaktır. Yine tercih edilebilecek bir kaynaktır.

6-Sadık Uygun Yayınları

LGS Sadık Uygun Yayınları Kaynak Kitap Önerisi
LGS Sadık Uygun Yayınları Kaynak Kitap Önerisi

LGS İnkılap Tarihi: Sadık Uygun yayınlarını da inkılap tarihi dersi için kaynak olarak seçebilirsiniz. Bu kitap oldukça fazla satılmıştır.

Bilfen, Tudem, İsem kaynak kitaplarını da tercih edebilirsiniz. Unutmayın her yayın evinin kitabı bir emekle hazırlanıyor. Hiçbir kaynak kötü değildir…

LGS Kitap Önerilerini Özetliyecek Olursak

LGS Matematik Kaynak Önerisi: Okyanus Yayınları ve Hız Yayınlarını LGS Fen Bilimleri Kaynak Önerisi: Okyanus Yayınları ve Hız Yayınlarını LGS Türkçe İçin Kaynak Önerisi: Okyanus Yayınlarını LGS İnkılap İçin Kaynak Önerisi: Sadık Uygun Yayınlarını LGS İngilizce İçin Kaynak Önerisi: Koray Varol Akademi Yayınlarını tercih edebilirsiniz.

İlgini Çekebilir?: Çalışma 2024 LGS Konularını öğrenerek başlamaya ne dersin? İşte 2024 LGS Konuları

18 Yorum

 1. Tonguç’u Asla Almayın, Fazlasıyla Gereksiz Para İsrafı.

  ASLAAAAAAA ALMAYINNNNNNNN!!!!!!!

  1. Ben öyle düşünmüyorum soruları oldukça güzel ve kaliteli denemelerde de sorularının benzerlerini görüyorum.

  2. lgs senemde tonguç yayınlarından zoru bankası, tost serisi, 0dan 8e ve lgs ilk tekrar kitaplarını kullanmıştım para israfı olduğunu düşünmüyorum ayrıca denemeleri de güzeldi

 2. zor kitap isteyenler “arı yayınları var matematik, hız yayınları uzman serisi, zeka küpü yayınları, nartest mavi matematik, palme yayınları enerji, muba yayınları mutlak başarı, tonguç yayınları zor ve ötesi….”

 3. Ben bu kaynaklardan bazılarını çözdüm ve aşşşşşırı kolaydı daha zor kaynaklar koyarsanız sevinirim.

 4. Bence en iyisi nartest matematik öneririm çünkü gerçekten kırtasiyemizde çokça sattığım ve memnun kalınan kitap diyebilirim…?

 5. Farklı isem soru bankalarını kesinlikle öneririm hem yeni nesil soruları var hem de soruları video çözümlü soruları çözemediğiniz zaman çok yardımı oluyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu