LGS

2020 LGS Konuları ve Soru Dağılımları MEB


Bu makalemizde MEB 2020 LGS (Liseye Geçiş Sınavı) Konuları ve Soru Dağılımları paylaşılmıştır. Bu makale ile 2020 LGS Konularını yani 2020 Liseye Geçiş Sınavı Konularını öğrenmiş olacaksınız. Bu makale 2020 LGS Konuları ve eski sistem yerine gelen LGS sınavı hakkında bazı önemli bilgileri içermektedir.

2020 LGS Konuları, 2020 LGS Müfredatı!

2020 LGS sınavında adaylar sadece 8.Sınıf müfredatından sorumlu olacaklardır. LGS adayları sınava çalışırken 8.sınıf odaklı çalışmaları sınava girecekler açısından iyi olacaktır. Aşağıdaki butonlardan 2020 Liseye Geçiş Konularını Müfredatı öğrenebilirsiniz. İşte 2020 LGS(Liseye Geçiş Sınavı) Konuları;

2020 LGS Matematik Konuları
2020 LGS Türkçe Konuları
2020 LGS Fen Bilgisi Konuları
2020 LGS İnkılap Tarihi Konuları
2020 LGS Din Kültürü Konuları
2020 LGS İngilizce Konuları

LGS Nasıl Olacak, Lise Mahalli Yerleştirme Nedir?

Yeni Liseye Geçiş sistemine göre öğrenciler mezun oldukları 8. sınıftan sonra liselere yerleştirilecekler. LGS sınav sistemine göre 8. Sınıf mezunları nitelikli okulları tercih edebilmeleri için LGS sınavına girmek zorunda olacaklar. Bu nitelikli okullar Anadolu Liseleri gibi değerli liseler olacaktır. LGS sınavına girmek istemezler ise evlerinin bulunduğu mahalledeki en yakın 5 okulu tercih edebilecekler. Bu yerleştirme sistemi Mahalli Yerleştirme veya Merkezi Yerleştirme Sistemi olarak geçmektedir.

LGS Nedir (Liseye Geçiş Sınavı)?

LGS açılımı Liseye Geçiş Sınavı olan LGS 8. sınıftan mezun olan öğrencilerin istedikleri nitelikli bir liseye yerleştirilmeleri için girdikleri merkezi bir sınavdır. Liseye Geçiş Sınavı eski sistem TEOG yerine gelmiş yeni bir sistemdir. LGS Sınavı sayısal bölüm ve sözel bölüm olarak yapılacaktır.

LGS Dersleri, LGS Soru Dağılımı

Sözel Bölüm

  • Türkçe (20)
  • T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük (10)
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (10)
  • İngilizce (10)

Sayısal Bölüm

  • Matematik (20)
  • Fen Bilimleri (20)

Sınavda sözel bölüm toplam 50, sayısal bölüm toplam 40 soru olmakla birlikte ikisi birlikte toplam 90 soru sorulacaktır.

2020 LGS Ne Zaman Yapılacak

2020 LGS sınavı 01 Haziran 2020 yani 2020 yılının Haziran ayının ilk günü olan Cumartesi günü yapılması planlanmaktadır.

2020 Lise Konuları bu şekildedir. Aşağıdaki ilgili haberden dilerseniz 2020 Liselerin Güncel Taban Puanlarına göz atabilirsiniz. BenimHedefim 2020 LGS Adaylarına başarılar diler…


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)