alexa certify
Kapat

Limit Yayınları – YKS Edebiyat El Kitabı

Anasayfa
Kaynak Kitap Öneri Limit Yayınları – YKS Edebiyat El Kitabı
YKS Edebiyat El Kitabı İnceleme
94.3% Ortalama Puan

Limit Yayınları - YKS Edebiyat El Kitabı

Limit Yayınları - YKS Edebiyat El Kitabı incelemesi; Anlatım, Görsellik, Ayrıntı ve Sınava yönelik kitabın ayrıntılı incelemesi. Limit YKS Edebiyat El Kitabı nasıldır sorusunu cevaplıyoruz.

Anlatım
%95
Görsellik
%97
Ayrıntılar
%90
İsabet
%95

LİMİT YKS Edebiyat El Kitabı İnceleme – Değerlendirme

Kitap İsmi: YKS EDEBİYAT EL KİTABI
Kitap Türü: KONU ANLATIMI – EL KİTABI
Kitap Yazarı: Feyzullah ÇELİKBAĞ – Mehmet SAYLAN
Sayfa Sayısı: 470(yaklaşık)

Kitabın Ön Sözü

Sevgili öğrenciler,

Elinizdeki kitap Limit Yayınları’nın “Sınavlara Hazırlık Kitapları” zincirinin önemli bir halkasını oluşturmaktadır. LMT Limit Yayınları olarak sizlere nitelikli bir edebiyat el kitabı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elinizdeki kitap mesleğinde uzman, uzun yıllar öğretmenlikte tecrübe sahibi bir zümrenin oluşturduğu bir kaynaktır.

Bilindiği gibi edebiyat testi gireceğiniz sınavlarda önemli bir yer tutmaktadır. Sınavdaki 24 Türk Dili ve Edebiyatı sorusu Eşit Ağırlık ve Sözel öğrencileri için ciddi bir önem taşımaktadır. Bu sebepten yazarlarımızı bu eseri oluştururken anlatılan konuların sınav mantığına yakın olmasına özen göstermiştir. Kitabın başında verilen sorular incelenecek olursa bu kitap hazırlanırken yararlanılan kaynaklar ile sınav sorularının hazırlandığı kaynakların paralel olmasına dikkat edildiği görülecektir.

Bu kitabın hazırlanmasında büyük bir gayret sarf eden yazarlarımız Feyzullah ÇELİKBAĞ ve Mehmet SAYLAN’a teşekkür ediyoruz. Kitabın siz değerli öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Kitabın Değerlendirilmesi

YKS Edebiyat El Kitabı İnceleme;

YKS Edebiyat El Kitabı sınavlara yönelik ve okula yardımcı olarak hazırlanmış beğendiğim bir kitaptır. Edebiyat YKS kitaplarının genel olarak ağır bir anlatım tarzı olur. Bu ağır anlatım konuların bilgiye dayalı olmasındandır. YKS Limit El Kitabı bu ağır anlatımı büyük ölçüde aşmış olması benim bu kitabı almama sebep oldu. Kitap anlatacağı bir konuyu kısaca bahsetmiş örneklerle desteklemiş ve renkli bir biçimde bizlere sunmuştur. Kitabın renkli bir görselliği olması öğrenciyi çalışmaya teşvik etmesi beni tatmin eden diğer bir durumdur. Kitabın üniversite sınavlarında soru isabetlerini yakalaması gerçekten takdire şayan bir durum olmuştur. “Edebiyat El Kitabında Yazmıştık” diye başlık atarak, üniversite sınavlarında yakaladığı isabeti yayınlarında da değerli adaylarla paylaşmayı ihmal etmemiştir.

Kitabın Beğenilen Avantajları

  • Türk edebiyatındaki yapıt özetlerine yer vermesi,
  • Yapıt – Sanatçı – Tür – Kahraman eşleştirmeleri,
  • Türk ve Dünya edebiyatındaki ilkler,
  • Limitinizi yükseltecek önemli bilgiler,

gibi  sizin başarınızı zirveye ulaştıracak avantajlara yer vermiştir.

Kitap’tan Rastgele Bir Sayfa
YKS Edebiyat El Kitabı Sayfa

YKS Edebiyat El Kitabı Sayfa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YKS Edebiyat Konu Anlatım Önerileri

BenimHedefim.Net iyi çalışmalar diler…

Lütfen Oy Verir Misin?
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir