Eser Özetleri

Mai ve Siyah Kitap Özeti Tahlili – Halit Ziya Uşaklıgil

Mai ve Siyah Kitap Özeti Ve Tahlili

[accordion][accordion_content title=”Mai ve Siyah Kitap Künyesi” icon=”fa fa-book” active=”active”]Eser İsmi: MAİ ve SİYAH
Eser Türü: ROMAN
Yazarın Adı: HALİT ZİYA UŞAKLIGİL
Sayfa Sayısı: 330 sayfa (yaklaşık)
Konusu: Halit Ziya Uşaklıgil, MAİ ve Siyah adlı eserinde Ahmet Cemil kişiliğinde Babıali de kaybolan ve yitip giden sanatçıları anlatmaktadır. Eser duygu ve romantiklik yönünden ağır basmaktadır.
[/accordion_content][/accordion]

[vurgu color=”#dd3333″]Mai ve Siyah Kitap Özeti[/vurgu]

Ahmet Cemil, Servetifûnun sanatçı tipini taşıyan, iyi yetişmiş edebiyat bakımından yetenekli ideal bir kişiliktir. Büyük hayallerle yazmış olduğu eserini bitirince şöhret olma umuduyla ve arkadaşı Hüseyin Nazmi ile kız kardeşi Lamia evlendirmeyi hayal eder. Bütün bunları Mavi ve mehtaplı bir gecede hayal eder. Önce kız kardeşi ölür. Ardından Lamia bir başkasıyla nişanlanır. İdeal sanatçı Ahmet Cemil’in tüm ümitleri suya düşer.

[vurgu color=”#dd3333″]Mai ve Siyah Kitabının Kahramanları[/vurgu]

  • Hüseyin Nazmi
  • Ahmed Cemil
  • Vehbi Bey
  • Raci
  • Lamia
  • İkbal

[vurgu color=”#dd3333″]Eser Hakkında Bilinmesi Gerekenler[/vurgu]

  • Mai kelimesi Arapça kökenli bir kelime olup, “Mavi” anlamına gelmektedir.

Mai ve Siyah Kitap Özeti Tahlili kısa özet olarak burada yayınlandı. Halit Ziya Uşaklıgil tarafından yazılan Mai ve Siyah adlı romanın özeti ve tahlili bu şekildedir.

[infobox color=”#1e73be”]Türk Edebiyatında Eser Özetlerini bulabileceğiniz yayına aşağıdaki başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz. [/infobox] [affiliate_news id=”1160″]


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)