Nasıl Not Çıkarılır? Not Çıkarmanın Püf Noktası

Nasıl Not Çıkarılır

Nasıl Not Çıkarılır Not Çıkarma Teknikleri hepsi ve fazlası hadi okumaya… TYT ve YKS sınavlarına çalışırken bir çok öğrencinin yapmış olduğu hataları sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaptıkları hata şu; “Kitabı deftere aynen geçirmek” Aynı şekilde de kitabın tümünün altını çizmek bize pek yararı olmaz.

Yani demem o ki; Tüm kitap bir deftere yazılmaz yada her cümlenin altı çizilmez. Bunun yapılması zaman kaybı olduğu için faydadan çok zararınıza olacaktır. Hiç merak etmeyin çözüm olarak biz sizlere aşağıdaki maddeler halinde not çıkarırken yapmanız gerekenleri listeledik.

Nasıl Not Çıkarılır? Nasıl Not Çıkarılır? Not Çıkarma Teknikleri

 • Sürekli karıştırdığınız yada unuttuğunuz yerleri not alın.
 • Fosforlu kalemler kullanın rengarenk kalemleriniz olsun. (Erkekler kız mıyım ağa demesin 🙂 burada hedefiniz önemli)
 • Saçma bile olsa kodlama yapın akılda kalıcı ve öğrenmesi yönünden akıllıca ve zevkli olacaktır.
 • Yapışkanlı kağıtlara notlarınızı yazın duvara, dolaba, masaya, yatağınızın sağına soluna, kısacası sürekli göz önünde olan yerlere yapıştırın.
 • Sorular üzerinde notlar çıkarın ve onları unutmamak için saklayın.
 • Eğer tutabilirseniz not defteri tutmaya özen gösterin. Ve sorulardan çıkardığınız notları, kodlamaları yazın ve belirli aralıklarla tekrar edin, tekrar etmeyi de ihmal etmeyin.
 • Anahtar kelimeler kullanarak not çıkarmak hafızayı güçlendirir ve zamandan kazandırır. Bunu yapabilirseniz ihmal etmeyin.

Yukarıda değindiğim yararlı maddeleri dikkate alarak not çıkarırsanız konuları yetiştirmeniz ve akılda kalıcı şekilde öğrenmenize fayda sağlayacaktır.

Lütfen Oy Verir Misin?
[Toplam: 8 Ortalama: 3.4]
Yayın Tarihi:
Yazar :

Benim Hedefim, üniversiteye hazırlanan adaylara yönelik bilgi ve destek veren, adayların hedeflerini doğru bulmasına ve hedeflerinin yönünde adaylara öncülük eden uzman eğitim sitesidir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
Yükseköğretim
KURUMLAR SINAVI

15 Haziran 2019(TYT)
16 Haziran 2019(AYT)

KPSS
SINAV DUYURULARI
  KPSS
  SON SINAVLAR
  SORU
  ÇÖZEN
  1
  ONLİNE SINAV
  30
  ADET SORU
  150
  DEFA ÇÖZÜLDÜ
  KPSS
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Hangi Bölüm Gelir? Sıralama-Net-Puan

   Hangi Bölüm Gelir? Hangi Üniversite Gelir? Kazanabilir Miyim? 290 puanım var 450 k dayım Paramedik gelir mi? Puanlar geçen seneyle ayni mı yoksa deği... Devamını Oku

  • Baraj Puanının Genişletilmesinin Bölümlere Katkısı Nedir?

   Baraj Puanının Genişletilmesi; Baraj puanının genişletilmesinin bölümlere katkısı, baraj genişletilen bölümü ilgilendirmektedir. Bir bölümün baraj pu... Devamını Oku

  KPSS
  DERS DOKÜMANLARI