Taban Puanları

Polimer Malzeme Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Polimer Malzeme Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Polimer Malzeme Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları güncel olarak ilan edildi. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Polimer Malzeme Mühendisliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıda yer almaktadır.

Polimer Malzeme Mühendisliği Taban Puanları, Polimer Malzeme Mühendisliği Başarı Sıralaması, Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Polimer Malzeme Mühendisliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından derlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Polimer Malzeme Mühendisliği 2021 Taban Puanları

Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir.

Polimer Malzeme Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları

Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şu şekildedir;


Puan Türü: Sayısal;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Polimer Malzeme Mühendisliği BURSA 30+1
35+1
50+2
50+2
14
17
23
36
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
YALOVA ÜNİVERSİTESİ  Mühendislik Fakültesi Polimer Malzeme Mühendisliği YALOVA 20+1
20+1
20+1
20+1
1
6
5
6
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Polimer Malzeme Mühendisliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Polimer Malzeme Mühendisliği bölümünü kazanan öğrencilerin yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Polimer Malzeme Mühendisliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Polimer Malzeme Mühendisliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Polimer Malzeme Mühendisliği Taban Puanları 2021 Son 4 Yıl – ÖSYM

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Polimer Malzeme Mühendisliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken göz önüne alması gereken Polimer Malzeme Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yer almaktadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Polimer Malzeme Mühendisliği Sıralama 2021

Polimer Malzeme Mühendisliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Polimer Malzeme Mühendisliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Polimer Malzeme Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Polimer Malzeme Mühendisliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi),
YALOVA ÜNİVERSİTESİ (Mühendislik Fakültesi),

Polimer Malzeme Mühendisliği bölümünün alım yaptığı puan türü MF yani Sayısal alandır.

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu