Taban Puanları

Siyasal Bilimler 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Siyasal Bilimler 2021 Taban Puanları ve Siyasal Bilimler 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM güncel olarak yayınlandı. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Siyasal Bilimler bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Siyasal Bilimler Taban Puanları, Siyasal Bilimler Başarı Sıralaması, Siyasal Bilimler Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM kurumu tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Siyasal Bilimler puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Siyasal Bilimler 2021 Taban Puanları

Siyasal Bilimler bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban puan bilgileri altta yer almaktadır.

Siyasal Bilimler 2021 Başarı Sıralamaları

Siyasal Bilimler bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki şekildedir;


Puan Türü: Eşit Ağırlık;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyasal Bilimler
(%50 İndirimli)
ÜSKÜP-MAKEDONYA 3+0


3


463.355


267,00376


ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyasal Bilimler
(Ücretli)
ÜSKÜP-MAKEDONYA 7+0ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyasal Bilimler
(%25 İndirimli)
ÜSKÜP-MAKEDONYA 5+0Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Siyasal Bilimler bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Siyasal Bilimler bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Siyasal Bilimler bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Siyasal Bilimler Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Siyasal Bilimler Taban Puanları 2021 ÖSYM Son 4 Yıl – Güncel

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Siyasal Bilimler taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Siyasal Bilimler taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Siyasal Bilimler Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Siyasal Bilimler Sıralama 2021

Siyasal Bilimler Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Siyasal Bilimler bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Siyasal Bilimler Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Siyasal Bilimler bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Siyasal Bilimler taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Siyasal Bilimler bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Siyasal Bilimler bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Siyasal Bilimler bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu