Taban Puanları

Sosyal ve Siyasal Bilimler 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Sosyal ve Siyasal Bilimler 2021 Taban Puanları ve Sosyal ve Siyasal Bilimler 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM güncel olarak yayınlandı. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Sosyal ve Siyasal Bilimler Taban Puanları, Sosyal ve Siyasal Bilimler Başarı Sıralaması, Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM kurumu tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Sosyal ve Siyasal Bilimler puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Sosyal ve Siyasal Bilimler 2021 Taban Puanları

Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban puan bilgileri altta yer almaktadır.

Sosyal ve Siyasal Bilimler 2021 Başarı Sıralamaları

Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki şekildedir;


Puan Türü: Eşit Ağırlık;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ  Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal ve Siyasal Bilimler
(%50 İndirimli)
SARAYBOSNA – BOSNA – HERSEK 5+0
5+0
5+0
5+0


0
0

Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı

Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ  Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal ve Siyasal Bilimler
(Ücretli)
SARAYBOSNA – BOSNA – HERSEK 10+0


1


Dolmadı


Dolmadı


ULUSLARARASI SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ  Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyal ve Siyasal Bilimler
(%75 İndirimli)
SARAYBOSNA – BOSNA – HERSEK 5+0
5+0
10+0
15+0
4

0
1
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Sosyal ve Siyasal Bilimler Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Sosyal ve Siyasal Bilimler Taban Puanları 2021 ÖSYM Son 4 Yıl – Güncel

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Sosyal ve Siyasal Bilimler taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Sosyal ve Siyasal Bilimler taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Sosyal ve Siyasal Bilimler Sıralama 2021

Sosyal ve Siyasal Bilimler Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Sosyal ve Siyasal Bilimler taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Sosyal ve Siyasal Bilimler bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu