Taban Puanları

Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2021 Taban Puanları ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM güncel olarak yayınlandı. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Taban Puanları, Uluslararası Ekonomik İlişkiler Başarı Sıralaması, Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM kurumu tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Uluslararası Ekonomik İlişkiler puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2021 Taban Puanları

Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban puan bilgileri altta yer almaktadır.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler 2021 Başarı Sıralamaları

Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki şekildedir;


Puan Türü: Eşit Ağırlık;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler
(%50 İndirimli)
ÜSKÜP-MAKEDONYA 3+0


3


977.140


207,16983


ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler
(Ücretli)
ÜSKÜP-MAKEDONYA 7+0ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler
(%25 İndirimli)
ÜSKÜP-MAKEDONYA 5+0Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Taban Puanları 2021 ÖSYM Son 4 Yıl – Güncel

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Uluslararası Ekonomik İlişkiler taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Uluslararası Ekonomik İlişkiler taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Sıralama 2021

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Uluslararası Ekonomik İlişkiler taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Uluslararası Ekonomik İlişkiler bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu