alexa certify

Üniversite Boş Kontenjanları 2018

üniversite boş kontenjanları 2018

Üniversite Boş Kontenjanları 2018 bu makalede paylaşılmıştır. Sizde istediğiniz bölümün üniversite boş kontenjanını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Ek yerleştirme başvurusu yapacak adayların merak ettikleri üniversite boş kontenjan bilgileri bu makalede, merak edilen bölümlerin boş kontenjanlarını öğrenin!

Merhaba arkadaşlar herkesin merakla beklediği 2018 YKS Yerleştirme sonuçları açıklandı. 2018 YKS Yerleştirme sonuçları açıklanması ile birlikte üniversitede boş kalan kontenjanlar ek tercih için sorulmaya başlandı. Ek tercih yapacak adaylar üniversitelerde boş kalan bölümleri tercih edebilecekler.  YKS boş kontenjanlar ÖSYM tarafından yayınlanan en küçük ve en büyük puanlar tablosu ile belli oldu.

Dikkat: Ek tercih işlemlerinizi yaparken ÖSYM tarafından yayınlanacak olan “Ek Tercih Kılavuzu”nun yayınlanmasını bekleyiniz. Bu tablo ÖSYM sitesindeki en güncel taban puan tablosudur. Tercihlerinizi bu tabloya göre değil. Ek Tercih Kılavuzunda yayınlanacak olan tabloya göre yapınız. (Ek tercih kılavuzu Eylül ayında yayınlanır) Bu tablo yalnızca adayların hangi bölümlerde boş kontenjan olduğunu bilmeleri ve ön bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

*Daha sonradan kayıt işlemlerinde çıkacak (öğrencinin kayıt yaptırmaktan vazgeçmesi) gibi sebeplerden dolayı yeni bölümlerde boş kontenjan oluşabilecektir.

Üniversite Boş Kontenjanları 2018 ÖSYM

İnstagram sayfamıza(@benimhedefimnet) gelen bölümlerin boş kontenjanları sorularına ve üniversite boş kontenjanları nasıl öğrenebilirim sorunuza bu makale ile cevap bulacaksınız. Bugün sizlere ösym boş kontenjanlar 2018 tarihli olarak vereceğiz. Boş kontenjan olan üniversiteler ÖSYM’nin en küçük ve en büyük puan tablosunda yayınlamış olduğu gibidir. Boş kontenjan olan üniversiteler 2018 yılında ÖSYM tarafınca yayınlanmıştır.

Üniversite Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenebilirim?

2018 boş kalan kontenjanlar üniversiteleri ÖSYM taban puanları tablosundan nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyoruz.

1- Öncelikle aşağıdan ÖSYM’nin yayınlamış olduğu en küçük ve en büyük taban puanları (2 yılık veya 4 yıllık) indiriyoruz.

4 Yıllık Lisans Bölümleri Tablo-4
2 Yıllık Önlisans Bölümleri Tablo-3

2- Üniversite boş kontenjanları pdf olarak indirdikten sonra taban puanları pdf dosyasını açıyoruz.

3- Daha sonra genel kontenjan ve yerleşen kontenjanları sütunlarını inceliyoruz. Örnek olarak aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. Hakkari üniversitesi İktisat bölümü genel kontenjanı 40 kişi imiş. Ama bölümü tercih eden sadece 1 kişi olmuş ve dolayısıyla yerleşen kontenjanı 1 kişi olarak görünüyor. Yani bu şu demek oluyor. Hakkari üniversitesi İktisat bölümü 39 kişilik bir boş kontenjana sahip… Boş kalan kontenjanlar 2018 tarihli olarak Hakkari üniversitesi iktisat bölümü bu şekilde. Bu şekilde boş kalan kontenjanları istediğiniz bölüme göre aratarak bulabilirsiniz.

Üniversite Bölümleri Boş Kontenjanları

Üniversite Bölümleri Boş Kontenjanları

Üniversite Bölümleri Boş Kontenjanları 2018

Üniversite boş kontenjanlar bu şekilde öğrenilebilir. Üniversite boş kontenjan bölümleri 2018 yılında yayınlanan ÖSYM en küçük ve en büyük tablosundan bulabilirsiniz. Boş kontenjan üniversiteler bu şekildedir. Aynı şekilde bu tablodan bölümlerin boş kontenjanlarını da öğrenebilirsiniz. Üniversite bölümleri boş kontenjanları en küçük ve en büyük taban puanlar tablosundan öğrenilebilir.

Boş kontenjanlar hakkında sorular sormak istiyorsanız. Aşağıya yorum olarak sorabilirsiniz. Üniversite boş kontenjanları 2018 yılı hakkında neler söylemek istersiniz?

İlginizi Çekebilir
Üniversite Puanları

Lütfen Oy Verir Misin?
[Toplam: 27 Ortalama: 2.5]
BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
Yükseköğretim
KURUMLAR SINAVI

15 Haziran 2019(TYT)
16 Haziran 2019(AYT)

KPSS
SINAV DUYURULARI
  KPSS
  SON SINAVLAR
  SORU
  ÇÖZEN
  1
  ONLİNE SINAV
  30
  ADET SORU
  87
  DEFA ÇÖZÜLDÜ
  KPSS
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Hangi Bölüm Gelir? Sıralama-Net-Puan

   Hangi Bölüm Gelir? Hangi Üniversite Gelir? Kazanabilir Miyim? 290 puanım var 450 k dayım Paramedik gelir mi? Puanlar geçen seneyle ayni mı yoksa deği... Devamını Oku

  • Baraj Puanının Genişletilmesinin Bölümlere Katkısı Nedir?

   Baraj Puanının Genişletilmesi; Baraj puanının genişletilmesinin bölümlere katkısı, baraj genişletilen bölümü ilgilendirmektedir. Bir bölümün baraj pu... Devamını Oku

  KPSS
  DERS DOKÜMANLARI