Rehberlik

Üniversite Boş Kontenjanları 2018

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Üniversite Boş Kontenjanları 2018 bu makalede paylaşılmıştır. Sizde istediğiniz bölümün üniversite boş kontenjanını bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Ek yerleştirme başvurusu yapacak adayların merak ettikleri üniversite boş kontenjan bilgileri bu makalede, merak edilen bölümlerin boş kontenjanlarını öğrenin!

Merhaba arkadaşlar herkesin merakla beklediği 2018 YKS Yerleştirme sonuçları açıklandı. 2018 YKS Yerleştirme sonuçları açıklanması ile birlikte üniversitede boş kalan kontenjanlar ek tercih için sorulmaya başlandı. Ek tercih yapacak adaylar üniversitelerde boş kalan bölümleri tercih edebilecekler.  YKS boş kontenjanlar ÖSYM tarafından yayınlanan en küçük ve en büyük puanlar tablosu ile belli oldu.

Dikkat: Ek tercih işlemlerinizi yaparken ÖSYM tarafından yayınlanacak olan “Ek Tercih Kılavuzu”nun yayınlanmasını bekleyiniz. Bu tablo ÖSYM sitesindeki en güncel taban puan tablosudur. Tercihlerinizi bu tabloya göre değil. Ek Tercih Kılavuzunda yayınlanacak olan tabloya göre yapınız. (Ek tercih kılavuzu Eylül ayında yayınlanır) Bu tablo yalnızca adayların hangi bölümlerde boş kontenjan olduğunu bilmeleri ve ön bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

*Daha sonradan kayıt işlemlerinde çıkacak (öğrencinin kayıt yaptırmaktan vazgeçmesi) gibi sebeplerden dolayı yeni bölümlerde boş kontenjan oluşabilecektir.

Üniversite Boş Kontenjanları 2018 ÖSYM

İnstagram sayfamıza(@benimhedefimnet) gelen bölümlerin boş kontenjanları sorularına ve üniversite boş kontenjanları nasıl öğrenebilirim sorunuza bu makale ile cevap bulacaksınız. Bugün sizlere ösym boş kontenjanlar 2018 tarihli olarak vereceğiz. Boş kontenjan olan üniversiteler ÖSYM’nin en küçük ve en büyük puan tablosunda yayınlamış olduğu gibidir. Boş kontenjan olan üniversiteler 2018 yılında ÖSYM tarafınca yayınlanmıştır.

Üniversite Boş Kontenjanları Nasıl Öğrenebilirim?

2018 boş kalan kontenjanlar üniversiteleri ÖSYM taban puanları tablosundan nasıl öğrenebileceğinizi anlatıyoruz.

1- Öncelikle aşağıdan ÖSYM’nin yayınlamış olduğu en küçük ve en büyük taban puanları (2 yılık veya 4 yıllık) indiriyoruz.

4 Yıllık Lisans Bölümleri Tablo-4
2 Yıllık Önlisans Bölümleri Tablo-3

2- Üniversite boş kontenjanları pdf olarak indirdikten sonra taban puanları pdf dosyasını açıyoruz.

3- Daha sonra genel kontenjan ve yerleşen kontenjanları sütunlarını inceliyoruz. Örnek olarak aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz. Hakkari üniversitesi İktisat bölümü genel kontenjanı 40 kişi imiş. Ama bölümü tercih eden sadece 1 kişi olmuş ve dolayısıyla yerleşen kontenjanı 1 kişi olarak görünüyor. Yani bu şu demek oluyor. Hakkari üniversitesi İktisat bölümü 39 kişilik bir boş kontenjana sahip… Boş kalan kontenjanlar 2018 tarihli olarak Hakkari üniversitesi iktisat bölümü bu şekilde. Bu şekilde boş kalan kontenjanları istediğiniz bölüme göre aratarak bulabilirsiniz.

Üniversite Bölümleri Boş Kontenjanları
Üniversite Bölümleri Boş Kontenjanları

Üniversite Bölümleri Boş Kontenjanları 2018

Üniversite boş kontenjanlar bu şekilde öğrenilebilir. Üniversite boş kontenjan bölümleri 2018 yılında yayınlanan ÖSYM en küçük ve en büyük tablosundan bulabilirsiniz. Boş kontenjan üniversiteler bu şekildedir. Aynı şekilde bu tablodan bölümlerin boş kontenjanlarını da öğrenebilirsiniz. Üniversite bölümleri boş kontenjanları en küçük ve en büyük taban puanlar tablosundan öğrenilebilir.

Boş kontenjanlar hakkında sorular sormak istiyorsanız. Aşağıya yorum olarak sorabilirsiniz. Üniversite boş kontenjanları 2018 yılı hakkında neler söylemek istersiniz?

İlginizi Çekebilir
Üniversite Puanları

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

2 Yorum

  1. Merhaba biliyorsunuz ki çoğu öğrenci boşta kaldı ve bende kaldım ailem beni tüm zorluklar içerisinde dersaneye gönderdi ve yerleşemedim o kadar çok emek verdim olmadı ve benim danışabileceğim bir rehberlik hocam Yok dersaneden kimse yardımcı olmuyor bana .eğer bana yardımcı olursanız ek tercihler konusunda İnan’ın ailem ve ben çok mutlu olurum nolur bana yardım edin ek tercih konusunda

    1. Tabiki yardımcı olalım. @bebimhedefimnet instagram hesabımıza mesaj atarmısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu