Taban Puanları

Uzay ve Uydu Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Uzay ve Uydu Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Uzay ve Uydu Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları güncel olarak ilan edildi. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıda yer almaktadır.

Uzay ve Uydu Mühendisliği Taban Puanları, Uzay ve Uydu Mühendisliği Başarı Sıralaması, Uzay ve Uydu Mühendisliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Uzay ve Uydu Mühendisliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından derlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Uzay ve Uydu Mühendisliği 2021 Taban Puanları

Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir.

Uzay ve Uydu Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları

Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şu şekildedir;


Puan Türü: Sayısal;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay ve Uydu Mühendisliği KONYA 40+1


41


178.073


337,63603


Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümünü kazanan öğrencilerin yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Uzay ve Uydu Mühendisliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Uzay ve Uydu Mühendisliği Taban Puanları 2021 Son 4 Yıl – ÖSYM

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Uzay ve Uydu Mühendisliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken göz önüne alması gereken Uzay ve Uydu Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yer almaktadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Uzay ve Uydu Mühendisliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Uzay ve Uydu Mühendisliği Sıralama 2021

Uzay ve Uydu Mühendisliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Uzay ve Uydu Mühendisliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Uzay ve Uydu Mühendisliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Uzay ve Uydu Mühendisliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ (Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi)

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu