YDT

2020 YDT Yabancı Dil Konuları

Yabancı Dil Testi Konuları

2020 YDT Yabancı Dil Konuları güncel bir şekilde burada yayınlandı! Güncel 2020 YDT Yabancı Dil Konuları burada! En doğru ve en güncel 2020 YDT Konuları için makalemizi okumaya devam ediniz.

ÖSYM tarafından hazırlanan YDT(Temel Yeterlilik Testi) sınavı’nda Yabancı Dil bölümünde toplam 80 adet YDT Yabancı Dil sorusu çıkmaktadır. Yabancı Dil Testi (YDT) YKS sınavlarından olan AYT ile aynı gün içinde yapılmaktadır. 2020 YDT Yabancı Dil Konuları aşağıda listelenmiştir. YDT Yabancı Dil Konuları yeni sisteme göre basılan kaynak kitaplar incelenerek listelenmiştir. İşte 2020 YDT Yabancı Dil hangi konulardan soru geleceğinin cevabı;

2020 YDT Yabancı Dil Konuları – ÖSYM Güncel

YDT Konu Dağılımları

  1. Kelime – Phrasal Verb Soruları
  2. Tense – Preposition – Dilbilgisi Soruları
  3. Cloze Test Soruları
  4. Cümle Tamamlama Soruları
  5. Çeviri Soruları
  6. Paragraf Soruları
  7. Diyalog Tamamlama Soruları
  8. Yakın Anlamlı Cümle Soruları
  9. Paragraf Tamamlama Soruları
  10. Anlatım Bütünlüğünü Bozan Cümle Soruları

YDT Yabancı Dil dersi konuları bu şekildedir. Toplam 10 adet “ana” konu bulunmaktadır. Soru çıkan konular arasında paragraf daha fazladır. Bu yüzden paragraf konularına ağırlık vermeniz iyi olacaktır.

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Testi Konuları
Mutlaka Göz Atın: Güncel AYT Testi Konuları

Yabancı Dil Testi – YDT Nedir?

Dil sınavı oturumu olan YDT‘nin açılımı Yabancı Dil Testidir. YDT sınavında dil bilgisi ölçülmektedir. YDT testinde adaylara yabancı dillerden(Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça) soru sorulmaktadır. YDT testinde toplam 80 soru sorulmaktadır. YDT testine giren adayların YDT puanlarını bu test belirlemektedir.

YDT TESTİ Soru Sayısı
Yabancı Dil 80

YDT Hangi Dillerde Yapılır?

YDT testinde adaylara yabancı dillerden(Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça) soru sorulmaktadır. Ve bu dil testleri toplamda 80 adet soru oluşturmaktadır.

BenimHedefim.Net iyi çalışmalar diler..


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı