Rehberlik

YKS Net Arttırma: Artık Daha Fazla Net Yapacaksınız!

YKS sınavına çalışırken, hiç bir kimse yoktur ki netlerinin artmasını istemesin. Çoğu kez de net artırma taktiklerini araştırmıştır. Pekala şimdi bunu bir sonuca bağlayalım. Öncelikle kendinize aşağıdaki soruyu sorun;
YKS Netlerinizi Artırmak İstiyor Musun?
Cevabınız evet değil mi? O halde başlayalım.

Yalnızca YKS değil hayatımız bir sınav. Bu sınavlarda kimimiz başarıyı yakalayıp hedeflerinin yolunda emin adımlarla ilerlerken kimilerimiz ise hedefini uzaktan izleye bilmekle yetiniyor. Tabi ki doğanın kanunu gereği herkes istediğini elde edemez fakat hedef yolunda ilerleyebilmek için bize düşen görevleri yerine getirmek zorundayız.

Ve her sınav aslında bir dönüm noktası. Bu dönemeçler zorlu ve oldukça yorucudur. Her emeğin bir karşılığı vardır diyerek koyulduğumuz yollarda bizim yapmamız gereken bize düşen görevi yerine getirmek gerisini ise hayatın akışına bırakmaktır. Ümitsizlikten ve kaygılarımızdan sıyrılmak ve geleceğe dair planlarımızı belirgin hale getirmek için yapmamız gereken önemli noktalar vardır.

YKS Net Artırma Mümkün Müdür?

YKS netlerimizi, artırmak için bazı kilit noktalar vardır elbette. YKS net artırma her ne kadar hepimizin istediği şeylerden biri olsa da bunu nasıl yapacağını bilmeyenler bu isteklerini yerine getiremeyeceklerdir.

Net arttırma her ne kadar kolay bir şey olarak görülmese de aslında imkansız bir şey değildir. Net yükseltmek bir çalışma ve sabır işidir. Sınav asla şanstan ibaret değildir. Yani işinizi şansa bırakmayın, atarım tutar, belki tutar vs vs… Ama ya tutmazsa?

Hak etmek için yapılması gerekenler vardır. Bunlardan bazıları ve elmanın büyük dilimini teşkil edenleri aşağıdakiler gibidir: İşte YKS Net Arttırma Taktikleri;

YKS Netlerini Artıracak Öneriler

1. Geçmiş yıllarda çıkmış soruların çözülmesi, size hem soru tarzlarını kavramada hem de eksik noktaları belirlemede yardımcı olacaktır. YKS Çıkmış soruların videolarını izlemeli ve de bir kitap alarak en az son 10 yılı çözmelisiniz. Ayrıca ÖSYM geçmiş senelere ait sınav soru ve cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Bolca soru çözmeniz karmaşık olan soruları daha basite indirgemenize imkan sağlayacaktır. Kolaydan zora doğru farklı dershanelerin ve kurumların testlerini çözmeye çalışın. Önemli olan soru tipini öğrenmenizdir yapamadığınız zaman ümitsizliğe kapılmayın.

3. Doğru cevabı bulmak adına yanlış olduğuna emin olduğunuz şıkları elemek doğruya ulaşmanızda yardım sağlayacaktır.

4. Çıkmış soru istatistiklerine bakarak, ağırlık vereceğiniz konularınızı belirlemelisiniz. Fakat bu demek olmuyor ki az soru çıkmış konulara zaman ayırılmamalıdır. Sınavda her an sürpriz sorulara rastlanabilir.

5. Sorularla kendi seviyenizi ölçebileceğiniz en sağlıklı yol deneme çözmektir. Denemeleri yetiştiremiyor-sanız; gereğinden yavaşsınız demektir. Bu nedenle zamanınızı iyi ayarlamak adına bolca deneme çözünüz.

YKS Sınavında Yüksek Net Yapma Taktikleri!

1. Net arttırmada en önemli ve dikkat edilmesi gereken şey konu eksiklikleridir. Bunların hallolması adına onların üzerinde yoğunlaşmak gereklidir. Konu anlatımı videolarını takip etmeniz ve elinizdeki kaynaklar ile pekiştirmeniz sizin için bir zorunluluktur.

2. Öğrenci hangi nedenlerle yanlış yaptığını tespit edebilmelidir. Bunun sebebi konu eksiği, konuyla ilgili bilgi eksikliği, heyecan, dikkat hatası, anlama eksikliği, konuları birbirine karıştırma vs. olabilir. YKS Sınavından önce bunlar tespit edilmeli ve önlemler alınmalıdır.

TYT Net Artırma ve AYT Net Artırma

TYT ve AYT testlerinizin netlerinizi artırmak istiyorsanız. Yukarıdaki maddeleri uygulamanız yeterli olacaktır. Nitekim YKS Net artırma deyince akla TYT (Temel Yeterlilik) testi ve AYT (Alan Yeterlilik) testleri gelmektedir.

Netlerinizin artması dileğiyle… BenimHedefim başarılar diler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu