Üniversite Puanları

Akdeniz Karpaz Üniversitesi Taban Puanları

Akdeniz Karpaz Üniversitesi (AKÜN) Taban Puanları 2020 güncel olarak ve Akdeniz Karpaz Üniversitesi (AGÜ) Başarı Sıralamaları 2020 yılı güncel olarak yayınlandı. Akdeniz Karpaz Üniversitesi 2020 TYT AYT Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

2020 YKS(TYT-AYT) sınavına girenler, yerleştirme puanları açıklanan Akdeniz Karpaz Üniversitesi taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjan bilgilerini bu makale ile öğrenebilirler. Yayınlanmış tüm veriler YÖK ve  ÖSYM tarafından yayınlanmış en güncel verilerdir. Bu veriler 2019 yılında Akdeniz Karpaz Üniversitesine yerleşen son kişinin bilgilerinden oluşturulmuştur. Bu tablo YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırlanmıştır.


Diğer Üniversitelerin Puanları İçin Tıkla

Akdeniz Karpaz Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması 2020 2019

Akdeniz Karpaz Üniversitesi öğrenci alımı için taban puan bilgisi yoktur, üniversitenin başvuru koşulları şu şekildedir;

TC UYRUKLU
Başvuru Koşulları
LİSANS ve ÖNLİSANS PROGRAMI BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için:
Lise veya dengi bir diploma IELTS 4.5 veya TOEFL 30-40 veya İngilizce eğitim ya da bir liseden mezun olduğunu gösterir diploma veya Akdeniz Karpaz Üniversitesi İngilizce Sınavı’nda başarılı olmak. Lisans ve önlisans programlarına kabul Yüksek Öğretim Kurumu’nun kural ve yönetmeliklerine uygun olarak, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınav sonuçlarına göre yapılır. Fakat, sanat alanında yetenek sınavında sıradışı başarı gösteren adaylar, ilgili bölümlere kabul edilirler.

Daha detaylı bilgi için üniversitenin https://www.akun.edu.tr/tr-tr/ContentDetail/basvuru-kosullari sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akdeniz Karpaz Üniversitesine gitmeyi düşünüyor musunuz?

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu