YKS Konuları

2020 TYT Konuları + TYT Konu Takip Çizelgesi

Temel Yeterlilik Testi Konuları

2020 TYT Konuları güncel bir şekilde bu makalemizde yayınlandı! En doğru ve en güncel 2020 TYT Konuları için okumaya devam ediniz.

2020 TYT sınavında çıkacak konuları bu makale ile paylaşıyoruz. Paylaştığımız bu makalede bulunan tüm TYT Konuları güvenilir ve size yani üniversite adaylarına yönelik hazırlanmıştır. Titizlikle hazırlanan konular, düzenli bir şekilde listelenmiştir.

Aşağıdaki bağlantılardan güncel TYT müfredatı olarak Temel Yeterlilik Testi konularını inceleyebilirsiniz. Ayrıca TYT Konuları ile TYT en çok soru çıkan konuları da öğrenmiş olacaksınız.

2020 TYT Konuları – ÖSYM Güncel

Temel Bilimler

Sosyal Bilimler

Fen Bilimleri

2020 AYT Konuları İçin Tıklayın

ÖNERİ: TYT testinde az soru çıkacak olan Tarih, Coğrafya, Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Felsefe derslerini AYT ile birlikte çalışmanız size zaman kazandıracaktır.

  • İlgili konu makalesinin içine eklediğimiz en çok soru çıkan TYT Konuları bilgisi ile de ağırlık vermeniz gereken konuları belirleyebilirsiniz.

2020 TYT Konu Takip Çizelgesi + PDF

Sizlere özel hazırladığımız, TYT Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan TYT Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin! TYT Konu Takip Çizelgenizi Sözel/Sayısal/Eşit Ağırlık bölümlerinize göre indirebilirsiniz.

Çizelge İçin Tıklayın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? TYT (2 Yıllık) Bölümlerin Taban Puanları

2020 TYT Konuları PDF

Aşağıdaki butondan 2020 Temel Yeterlilik Konularını pdf formatında indirebilir, bilgisayarınıza kaydederek çıktısını alabilirsiniz. PDF şeklinde sunduğumuz TYT Müfredat konuları konu takip çizelgesi görevini de görmektedir.

Konuları PDF İndirmek İçin Tıklayın

Temel Yeterlilik Testi – TYT Nedir?

ÖSYM tarafından uygulanan TYT yani Temel Yeterlilik Testi YKS(Yükseköğretim Kurumlar Sınavları)’nın ilk oturumudur. TYT testi AYT testinden 1 gün önce yapılır. Sorular AYT testine göre daha çok yoruma dayalıdır.

TYT’de; Türkçe Testi, Sosyal Bilimler(Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din K. Ahlak Bilgisi) Testi, Temel Matematik Testi(Geometri) ve Fen Bilimleri(Fizik, Kimya, Biyoloji) Testleri yer alacaktır.

TYT testinde 40 Matematik, 40 Türkçe, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 120 soru sorulmaktadır. Temel Yeterlilik testine giren adayların TYT puanlarını bu test belirlemektedir.

Temel Yeterlilik Testi Soru Dağılımı

TYT TESTLERİ Soru Sayısı
Türkçe 40
Sosyal Bilimler
Tarih  5
Coğrafya  5
Felsefe 5
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5
Toplam 20
Temel Matematik 40
Fen Bilimleri
Fizik 7
Kimya 7
Biyoloji 6
Toplam 20

TYT Testlerinin Katsayıları

TYT Test Katsayıları

TYT Baraj Puanı

Temel Yeterlilik Testinde(TYT) puanınızın hesaplanması için 150 puan barajını geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca TYT puan türünde alım yapan bir programa yerleşmek için 150 puan ve üzeri almanız gerekmektedir.

BenimHedefim.Net iyi çalışmalar diler..


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)