YKS Konuları

2020 AYT Biyoloji Konuları + PDF

2020 AYT Biyoloji Konuları güncel olarak bu makalemizde paylaşılmıştır.

Öncelikle AYT Biyoloji testi hakkında kısaca bahsedelim; Biyoloji testi YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT testinin içinde önümüze çıkmaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavı’nda Biyoloji bölümünde toplam 13 adet Biyoloji sorusu çıkmaktadır. Biyoloji soruları AYT sınavında Fen Bilimleri testinin içinde karşımıza sorulmaktadır. Aşağıdaki listeden güncel AYT Biyoloji müfredatı olarak Alan Yeterlilik Testi Biyoloji konularını inceleyebilirsiniz.

2020 YKS(AYT-AYT) Konuları İçin Tıklayın

2020 AYT Biyoloji Konuları – ÖSYM Güncel

AYT Biyoloji Konu Dağılımları

  • 1) İnsan Fizyolojisi(Sistemler)
  • 2) Komünite ve Popülasyon Ekolojisi
  • 3) Genden Proteine
  • 4) Canlılarda Enerji Dönüşümleri
  • 5) Bitki Biyolojisi
  • 6) Canlılar ve Çevre
  • Diğer AYT Konuları için tıklayınız.
AYT Biyoloji testinde TYT Biyoloji konuları ağırlıklı olarak sorulmaktadır. Yani TYT Biyoloji konuları ağırlıklıdır. Bu yüzden https://benimhedefim.net/tyt-biyoloji-konulari/ bağlantısı ile TYT Biyoloji konularına da göz atmanızı önermekteyiz.
AYT Biyoloji Konu Dağılımı
AYT Biyoloji Konu Dağılımı
Not: Biyoloji dersinden bazı konular sınav sisteminden kaldırılmıştır. Güncel kaldırılan Biyoloji konularına bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Konuları

AYT Biyoloji Konu Takip Çizelgesi

Sizlere özel hazırladığımız, AYT Biyoloji Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan AYT Biyoloji Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin!

Çizelgeyi İndirmek İçin Tıklayın

Tüm Derslerin Bulunduğu Çizelge İçin Tıklayın

AYT Biyoloji Konuları PDF İndir

Güncel müfredat AYT Biyoloji Konu Dağılımını elinizin altında, her istediğinizde bakmak istemez misiniz? Cevabınız hayır olmamalı. Hemen AYT Biyoloji konularını içeren pdf dosyaya sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? Sayısal Bölümlerin Taban Puanları


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)