YKS Konuları

2020 AYT Geometri Konuları + PDF

2020 AYT Geometri Konuları güncel olarak bu makalemizde paylaşılmıştır.


Öncelikle AYT Geometri testi hakkında kısaca bahsedelim; Geometri testi YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT testinin içinde önümüze çıkmaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavı’nda  Geometri bölümünde Matematik dersi ile birlikte toplam 40 soru çıkmaktadır. Geometrinin payı yaklaşık 10 soru civarındadır. Aşağıdaki listeden güncel AYT Geometri müfredatı olarak Alan Yeterlilik Testi Geometri konularını inceleyebilirsiniz.

2020 YKS(AYT-AYT) Konuları İçin Tıklayın

2020 AYT Geometri Konuları – ÖSYM Güncel

AYT Geometri Konu Dağılımları

  • 1) Üçgenler
  • 2) Çokgenler ve Dörtgenler
  • 3) Çember ve Daire
  • 4) Katı Cisimler
  • 5) Trigonometri
  • 6) Analitik Geometri
  • 7) Dönüşümler
  • 8) Çemberin Analitik İncelenmesi
  • Diğer AYT Konuları için tıklayınız.
AYT Geometri testi ile TYT Geometri testleri konuları arasında büyük bir fark yoktur. Konular aynıdır. TYT Geometri konularına göz atmak isterseniz https://benimhedefim.net/tyt-geometri-konulari/ bağlantısını AYT Matematik konularına bakmak isterseniz https://benimhedefim.net/ayt-matematik-konulari/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.
AYT Geometri Konu Dağılımı
AYT Geometri Konu Dağılımı
Not: Geometri dersinden bazı konular sınav sisteminden kaldırılmıştır. Güncel kaldırılan Geometri konularına bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Konuları

AYT Geometri Konu Takip Çizelgesi

Sizlere özel hazırladığımız, AYT Geometri Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan AYT Geometri Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin!

Çizelgeyi İndirmek İçin Tıklayın

Tüm Derslerin Bulunduğu Çizelge İçin Tıklayın

AYT Geometri Konuları PDF İndir

Güncel müfredat AYT Geometri Konu Dağılımını elinizin altında, her istediğinizde bakmak istemez misiniz? Cevabınız hayır olmamalı. Hemen AYT Geometri konularını içeren pdf dosyaya sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayınız! İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? Sayısal Bölümlerin Taban Puanları


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)