YKS Konuları

2020 AYT Kimya Konuları + PDF


2020 AYT Kimya Konuları güncel olarak bu makalemizde paylaşılmıştır.

Öncelikle AYT Kimya testi hakkında kısaca bahsedelim; Kimya testi YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT testinin içinde önümüze çıkmaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavı’nda Kimya bölümünde toplam 13 adet Kimya sorusu çıkmaktadır. Kimya soruları AYT sınavında Fen Bilimleri testinin içinde karşımıza sorulmaktadır. Aşağıdaki listeden güncel AYT Kimya müfredatı olarak Alan Yeterlilik Testi Kimya konularını inceleyebilirsiniz.

2020 YKS(AYT-AYT) Konuları İçin Tıklayın

2020 AYT Kimya Konuları – ÖSYM Güncel

AYT Kimya Konu Dağılımları

 • 1) Modern Atom Teorisi
 • 2) Gazlar
 • 3) Sıvı Çözeltiler ve Çözünürlük
 • 4) Kimyasal Tepkimelerde Enerji
 • 5) Kimyasal Tepkimelerde Hız
 • 6) Kimyasal Tepkimelerde Denge
 • 7) Kimya ve Elektrik
 • 8) Karbon Kimyasına Giriş
 • 9) Organik Bileşikler
 • 10) Enerji Kaynakları ve Bilimsel Gelişmeler
 • Diğer AYT Konuları için tıklayınız.
AYT Kimya testinde TYT Kimya konuları ağırlıklı olarak sorulmaktadır. Yani TYT Kimya konuları ağırlıklıdır. Bu yüzden https://benimhedefim.net/tyt-kimya-konulari/ bağlantısı ile TYT Kimya konularına da göz atmanızı önermekteyiz.
AYT Kimya Konu Dağılımı
AYT Kimya Konu Dağılımı
Not: Kimya dersinden bazı konular sınav sisteminden kaldırılmıştır. Güncel kaldırılan Kimya konularına bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Konuları

AYT Kimya Konu Takip Çizelgesi

Sizlere özel hazırladığımız, AYT Kimya Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan AYT Kimya Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin!

Çizelgeyi İndirmek İçin Tıklayın

Tüm Derslerin Bulunduğu Çizelge İçin Tıklayın

AYT Kimya Konuları PDF İndir

Güncel müfredat AYT Kimya Konu Dağılımını elinizin altında, her istediğinizde bakmak istemez misiniz? Cevabınız hayır olmamalı. Hemen AYT Kimya konularını içeren pdf dosyaya sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayınız! İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? Sayısal Bölümlerin Taban Puanları


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)