2 Yıllık Bölümler Taban Puanları

Fidan Yetiştiriciliği(2 Yıllık) 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Fidan Yetiştiriciliği 2021 Taban Puanları ve Fidan Yetiştiriciliği 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM tarafından yayınlanan haliyle güncel olarak paylaşıldı. YKS 1. oturum yani TYT testine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Fidan Yetiştiriciliği bölümünün 2021 YKS Fidan Yetiştiriciliği puanları aşağıdadır.

Fidan Yetiştiriciliği(2 Yıllık Önlisans) Taban Puanları ve Sıralaması

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Fidan Yetiştiriciliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Fidan Yetiştiriciliği 2021 Taban Puanları

Fidan Yetiştiriciliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 2 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir;

Fidan Yetiştiriciliği 2021 Başarı Sıralamaları

Fidan Yetiştiriciliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 2 yıl taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şöyle;


Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
Yerl.

2020
2019
Başarı Sırası
2020
2019
Taban Puan
2020
2019
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ  Lapseki Meslek Yüksekokulu Fidan Yetiştiriciliği ÇANAKKALE 20+1
15+1
Dolmadı-8
Dolmadı-8
Dolmadı
Dolmadı
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ  Lapseki Meslek Yüksekokulu Fidan Yetiştiriciliği

(KKTC Uyruklu)

ÇANAKKALE 1+0
1+0
Doldu-1
Dolmadı-0
1.227.751
225,45200
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ  Atabey Meslek Yüksekokulu Fidan Yetiştiriciliği ISPARTA 25+1
25+1
Dolmadı-16
Dolmadı-14
Dolmadı
Dolmadı
MERSİN ÜNİVERSİTESİ  Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu Fidan Yetiştiriciliği MERSİN 20+1
20+1
Dolmadı-17
Dolmadı-13
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı veya —” ibareleri ilgili Fidan Yetiştiriciliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerinin olmadığını gösterir.
Bilgi2: Fidan Yetiştiriciliği bölümü TYT Puan türünden alım yapmakta olup, 2 yıllık önlisans programıdır. Burada yer alan bilgiler 4 yıllık programlar için değildir. 4 ve üzeri yıllık programlar lisans yahut yüksekokul olarak tanımlanır.

Tüm 2 Yıllık Bölümlerin Güncel Taban Puanları(TYT)

Fidan Yetiştiriciliği Taban Puanları 2021 2 Yıllık – Son 2 Yıl

Adayların TYT programından tercih kılavuzuna göre yapacağı bölüm ve üni tercihlerinde kullanılacak güncel Fidan Yetiştiriciliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite/bölüm tercihinde bulunacak adayların yayınlanan taban puan ve özellikle sıralama bilgisine göre tercihlerini yaparken dikkat etmeleri gerekmektedir. Tercihlerinizi yayınlanan Fidan Yetiştiriciliği Bölümü son 2 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Fidan Yetiştiriciliği Sıralaması 2021 ÖSYM Güncel

Fidan Yetiştiriciliği bölümü sıralamaları 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” bilgisine göre yapmanız tavsiye edilir. Yani tercihlerinizi yaparken örneğin Fidan Yetiştiriciliği bölümü için “son 2 yılın başarı sırası” kriterine göre oluşturmanız tavsiye olunur.

Fidan Yetiştiriciliği 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Bölüm Taban Puanları (2 Yıllık)

Fidan Yetiştiriciliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini yukarıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Devlet üniversitelerinin “bölüm adı” yazan kısmında herhangi bir bilgi yer almaz. Lakin özel üniversitelerin “bölüm adı” yazan kısmında %50, indirimli, burslu veya ücretli gibi ifadeler yer alır. Bu ilgili üniversitenin özel yani vakıf üniversitesi olduğunu göstermektedir.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu