Taban Puanları

Grafik Sanatlar 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Grafik Sanatlar 2021 Taban Puanları ve Grafik Sanatlar 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM güncel olarak yayınlandı. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Grafik Sanatlar bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Grafik Sanatlar Taban Puanları, Grafik Sanatlar Başarı Sıralaması, Grafik Sanatlar Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM kurumu tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Grafik Sanatlar puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Grafik Sanatlar 2021 Taban Puanları

Grafik Sanatlar bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban puan bilgileri altta yer almaktadır.

Grafik Sanatlar 2021 Başarı Sıralamaları

Grafik Sanatlar bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki şekildedir;


Puan Türü: Eşit Ağırlık;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ  Açıköğretim Fakültesi Grafik Sanatlar (Açıköğretim)
(Açıköğretim)
ERZURUM 1500+38


167


Dolmadı


Dolmadı


Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Grafik Sanatlar bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Grafik Sanatlar bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Grafik Sanatlar bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Grafik Sanatlar Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Grafik Sanatlar Taban Puanları 2021 ÖSYM Son 4 Yıl – Güncel

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Grafik Sanatlar taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Grafik Sanatlar taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Grafik Sanatlar Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Grafik Sanatlar Sıralama 2021

Grafik Sanatlar Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Grafik Sanatlar bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Grafik Sanatlar Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Grafik Sanatlar bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Grafik Sanatlar taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Grafik Sanatlar bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Grafik Sanatlar bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Grafik Sanatlar bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu