Taban Puanları

Optik ve Akustik Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Optik ve Akustik Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Optik ve Akustik Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları güncel olarak ilan edildi. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıda yer almaktadır.

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları, Optik ve Akustik Mühendisliği Başarı Sıralaması, Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Optik ve Akustik Mühendisliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından derlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Optik ve Akustik Mühendisliği 2021 Taban Puanları

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir.

Optik ve Akustik Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şu şekildedir;


Puan Türü: Sayısal;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ  Mühendislik Fakültesi Optik ve Akustik Mühendisliği
(İngilizce) (KKTC Uyruklu)
GAZİANTEP 1+0
1+0
1+0


0

Dolmadı
Dolmadı

Dolmadı
Dolmadı
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ  Mühendislik Fakültesi Optik ve Akustik Mühendisliği
(İngilizce)
GAZİANTEP 20+1
20+1
15+1
30+1
8
9
16
15
Dolmadı
Dolmadı
298.000
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
248,36951
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünü kazanan öğrencilerin yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Optik ve Akustik Mühendisliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Optik ve Akustik Mühendisliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Optik ve Akustik Mühendisliği Taban Puanları 2021 Son 4 Yıl – ÖSYM

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken göz önüne alması gereken Optik ve Akustik Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yer almaktadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Optik ve Akustik Mühendisliği Sıralama 2021

Optik ve Akustik Mühendisliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Optik ve Akustik Mühendisliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Optik ve Akustik Mühendisliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Optik ve Akustik Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (Mühendislik Fakültesi),
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (KKTC Uyruklu) (Mühendislik Fakültesi)

Optik ve Akustik Mühendisliği bölümünün alım yaptığı puan türü MF yani Sayısal alandır.

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu