Taban Puanları

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Taban Puanları ve Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM tarafından yayınlanan haliyle güncel olarak paylaşıldı. YKS sınavına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Taban Puanları, Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Başarı Sıralaması, Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Taban Puanları

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdadır.

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 2021 Başarı Sıralamaları

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki gibidir;


Puan Türü: Dil;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
HOCA AHMET YESEVİ ULUSLARARASI TÜRK-KAZAK ÜNİVERSİTESİ  Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği TÜRKİSTAN-KAZAKİSTAN 15+0
10+0
15+0
15+0
10
9
5
15
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
76.207
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
242,86124
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Taban Puanları 2021 4 Yıllık – Son 4 Yıl

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Sıralama 2021 Güncel

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Taban Puanları (4 Yıllık)

Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu