Taban Puanları

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği 2021 Taban Puanları ve Tarım Ticareti ve İşletmeciliği 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM güncel olarak yayınlandı. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Başarı Sıralaması, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM kurumu tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Tarım Ticareti ve İşletmeciliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği 2021 Taban Puanları

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban puan bilgileri altta yer almaktadır.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği 2021 Başarı Sıralamaları

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki şekildedir;


Puan Türü: Eşit Ağırlık;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Tarım Ticareti ve İşletmeciliği
(İngilizce) (Burslu)
İSTANBUL 2+0
2+0

2
2

97.111
131.414

365,58073
333,70976

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ  Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Tarım Ticareti ve İşletmeciliği
(İngilizce) (%50 İndirimli)
İSTANBUL 10+0
20+0

5
3

Dolmadı
Dolmadı

Dolmadı
Dolmadı

Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları 2021 ÖSYM Son 4 Yıl – Güncel

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Tarım Ticareti ve İşletmeciliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Tarım Ticareti ve İşletmeciliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Sıralama 2021

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Tarım Ticareti ve İşletmeciliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu