Taban Puanları

Tohum Bilimi ve Teknolojisi 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Tohum Bilimi ve Teknolojisi 2021 Taban Puanları ve Tohum Bilimi ve Teknolojisi 2021 Başarı Sıralamaları güncel olarak ilan edildi. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümünün 2021 YKS puanları aşağıda yer almaktadır.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları, Tohum Bilimi ve Teknolojisi Başarı Sıralaması, Tohum Bilimi ve Teknolojisi Bölümü

 

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Tohum Bilimi ve Teknolojisi puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından derlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi 2021 Taban Puanları

Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi 2021 Başarı Sıralamaları

Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şu şekildedir;


Puan Türü: Sayısal;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ  Ziraat Fakültesi Tohum Bilimi ve Teknolojisi BOLU 15+1
15+1
15+1
16
5
6
594.512
Dolmadı
Dolmadı
222,83138
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümünü kazanan öğrencilerin yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Taban Puanları 2021 Son 4 Yıl – ÖSYM

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken göz önüne alması gereken Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yer almaktadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Tohum Bilimi ve Teknolojisi Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Sıralama 2021

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Tohum Bilimi ve Teknolojisi Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Tohum Bilimi ve Teknolojisi taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Ziraat Fakültesi)

Tohum Bilimi ve Teknolojisi bölümünün alım yaptığı puan türü MF yani Sayısal alandır.

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu