Taban Puanları

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği 2021 Taban Puanları ve Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları güncel olarak ilan edildi. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıda yer almaktadır.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Taban Puanları, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Başarı Sıralaması, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından derlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği 2021 Taban Puanları

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği 2021 Başarı Sıralamaları

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şu şekildedir;


Puan Türü: Sayısal;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği
(İngilizce)
İSTANBUL 40+1


41


4.201


524,80716


Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünü kazanan öğrencilerin yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Taban Puanları 2021 Son 4 Yıl – ÖSYM

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken göz önüne alması gereken Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yer almaktadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Sıralama 2021

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi)

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği bölümünün alım yaptığı puan türü MF yani Sayısal alandır.

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu