YKS Konuları

2020 AYT Coğrafya-1 Konuları + PDF

2020 AYT Coğrafya-1 Konuları güncel olarak bu makalemizde paylaşılmıştır.

Öncelikle AYT Coğrafya-1 testi hakkında kısaca bahsedelim; Coğrafya-1 testi YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT testinin içinde önümüze çıkmaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavı’nda Sosyal Bilimler-1 bölümünde Coğrafya-1 testinde 6 soru çıkmaktadır. Aşağıdaki listeden güncel AYT Coğrafya-1 müfredatı olarak Alan Yeterlilik Testi Coğrafya-1 konularını inceleyebilirsiniz.

2020 YKS(AYT-AYT) Konuları İçin Tıklayın

2020 AYT Coğrafya-1 Konuları – ÖSYM Güncel

AYT Coğrafya-1 Konu Dağılımları

Beşeri Sistemler
  • 1) Küresel Ortam:Bölgeler ve Ülkeler
  • 2) Mekânsal Bir Sentez:Türkiye
  • 3) Ülkeler ve Uluslararası Örgütler
  • 4) Çevre ve Toplum
  • Diğer AYT Konuları için tıklayınız.
AYT Coğrafya-1 testinde TYT Coğrafya konuları ağırlıklı olarak sorulmaktadır. Yani TYT Coğrafya konuları ağırlıklıdır. Bu yüzden https://benimhedefim.net/tyt-cografya-konulari/ bağlantısı ile TYT Coğrafya konularına da göz atmanızı önermekteyiz.
AYT Coğrafya Konu Dağılımı
AYT Coğrafya Konu Dağılımı

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Konuları

AYT Coğrafya-1 Konu Takip Çizelgesi

Sizlere özel hazırladığımız, AYT Coğrafya-1 Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan AYT Coğrafya-1 Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin!

Çizelgeyi İndirmek İçin Tıklayın

Tüm Derslerin Bulunduğu Çizelge İçin Tıklayın

AYT Coğrafya-1 Konuları PDF İndir

Güncel müfredat AYT Coğrafya-1 Konu Dağılımını elinizin altında, her istediğinizde bakmak istemez misiniz? Cevabınız hayır olmamalı. Hemen AYT Coğrafya-1 konularını içeren pdf dosyaya sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayınız! İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? Sözel Bölümlerin Taban Puanları


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı