YKS Konuları

2020 AYT Fizik Konuları + PDF

2020 AYT Fizik Konuları güncel olarak bu makalemizde paylaşılmıştır.

Öncelikle AYT Fizik testi hakkında kısaca bahsedelim; Fizik testi YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT testinin içinde önümüze çıkmaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavı’nda Fizik bölümünde toplam 14 adet Fizik sorusu çıkmaktadır. Fizik soruları AYT sınavında Fen Bilimleri testinin içinde karşımıza sorulmaktadır. Aşağıdaki listeden güncel AYT Fizik müfredatı olarak Alan Yeterlilik Testi Fizik konularını inceleyebilirsiniz.

2020 YKS(AYT-AYT) Konuları İçin Tıklayın

2020 AYT Fizik Konuları – ÖSYM Güncel

AYT Fizik Konu Dağılımları

  • 1) Çembersel Hareket
  • 2) Basit Harmonik Hareket
  • 3) Dalga Mekaniği
  • 4) Atom Fiziğine Giriş ve Radyoaktivite
  • 5) Modern Fizik
  • 6) Modern Fiziğin Teknolojideki Uygulamaları
  • Diğer AYT Konuları için tıklayınız.
AYT Fizik testinde TYT Fizik konuları ağırlıklı olarak sorulmaktadır. Yani TYT Fizik konuları ağırlıklıdır. Bu yüzden https://benimhedefim.net/tyt-fizik-konulari/ bağlantısı ile TYT Fizik konularına da göz atmanızı önermekteyiz.
AYT Fizik Konu Dağılımı
AYT Fizik Konu Dağılımı
Not: Fizik dersinden bazı konular sınav sisteminden kaldırılmıştır. Güncel kaldırılan Fizik konularına bu bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Konuları

AYT Fizik Konu Takip Çizelgesi

Sizlere özel hazırladığımız, AYT Fizik Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan AYT Fizik Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin!

Çizelgeyi İndirmek İçin Tıklayın

Tüm Derslerin Bulunduğu Çizelge İçin Tıklayın

AYT Fizik Konuları PDF İndir

Güncel müfredat AYT Fizik Konu Dağılımını elinizin altında, her istediğinizde bakmak istemez misiniz? Cevabınız hayır olmamalı. Hemen AYT Fizik konularını içeren pdf dosyaya sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? Sayısal Bölümlerin Taban Puanları


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)