Deneme Çözmenin Faydaları

Deneme Çözmenin Faydaları

YKS sınavının da yaklaştığı şu dönemlerde öğrenciler sürekli bir çalışma maratonu içerisindedirler. Gerek eksiklerini kapatmak gerekse daha hızlı ve aktif bir şekilde çözüm yapabilmek için sıkı bir çalışma temposuna girerler fakat deneme çözmek ya da yapılamayan soruların öğretmenlere çözdürülmesi gibi şeyleri yapmayı unuturlar. Deneme Çözmenin Faydaları çoktur, böyle faydası çok olan bir adımı yapmamak bir aday için büyük bir kayıp olacaktır.

Fakat sürekli çalışıyor olması, onun bu konuları tam anlamıyla tamamlayıp tamamlamadığını anlamada yeterli olmaz. Ve asıl önemli olan, bir öğrencinin neyi bildiğinden ziyade neyi bilmediğidir. Sınav yaklaştıkça da bildiğimiz ve bilmediğimiz bilgileri sınamamıza yardımcı olan ilk etmen deneme çözmektir. Her gün deneme çözmek, adayı sınava yönelik hazırlar. Lakin sadece deneme çözmek ile bu sınavda başarılı olacağım anlamına da gelmez. Her aday mutlaka haftada 1 veya 2 deneme çözmelidir.

Deneme bir boy aynasına benzetilir. Nasıl ki boy aynası insanın görüntüsüne çeki düzen vermesi için yardım sağlar, denemeler de puanlara çeki düzen vermek için gereklidir.

Deneme çözmenin öğrenciye sağladığı yararlar nelerdir?

 • Deneme, yeterli bulunmadığımız bilgilerin tespitinde,
 • Soru tipleri hakkında bilgi edinmemizde,
 • Heyecanımızı en aza indirgememize,
 • Bulunduğumuz sıranın tespitinde,
 • Zaman kavramını sınava uygulamamızda,
 • Kendimizi sınava yönelik hazırlamaya,
 • Gelişimimizin takibinde ve bununla birlikte asıl sınava hazır duruma gelmemizde bize yardımcı olur.

Denemelerin yapılması öğrenciye elbette yetmeyecektir. Ardından yapılan kontroller ile eksikler giderilmeli ve öğrendikleri kalıcı hale getirilmelidir.

Lütfen Oy Verir Misin?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yayın Tarihi:
Yazar :

Benim Hedefim, üniversiteye hazırlanan adaylara yönelik bilgi ve destek veren, adayların hedeflerini doğru bulmasına ve hedeflerinin yönünde adaylara öncülük eden uzman eğitim sitesidir.

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
KPSS
Yükseköğretim
KURUMLAR SINAVI

15 Haziran 2019(TYT)
16 Haziran 2019(AYT)

KPSS
SINAV DUYURULARI
  KPSS
  SON SINAVLAR
  SORU
  ÇÖZEN
  1
  ONLİNE SINAV
  30
  ADET SORU
  150
  DEFA ÇÖZÜLDÜ
  KPSS
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Hangi Bölüm Gelir? Sıralama-Net-Puan

   Hangi Bölüm Gelir? Hangi Üniversite Gelir? Kazanabilir Miyim? 290 puanım var 450 k dayım Paramedik gelir mi? Puanlar geçen seneyle ayni mı yoksa deği... Devamını Oku

  • Baraj Puanının Genişletilmesinin Bölümlere Katkısı Nedir?

   Baraj Puanının Genişletilmesi; Baraj puanının genişletilmesinin bölümlere katkısı, baraj genişletilen bölümü ilgilendirmektedir. Bir bölümün baraj pu... Devamını Oku

  KPSS
  DERS DOKÜMANLARI