Taban Puanları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2021 Taban Puanları ve Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2021 Başarı Sıralamaları güncel olarak ilan edildi. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünün 2021 YKS puanları aşağıda yer almaktadır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Başarı Sıralaması, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından derlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2021 Taban Puanları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban puan bilgileri aşağıdaki gibidir.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2021 Başarı Sıralamaları

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri şu şekildedir;


Puan Türü: Sayısal;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ  Ziraat Fakültesi Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği BOLU 15+1
15+1
15+1
15+1
16
4
3
14
618.046
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
220,02148
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ  Ziraat Fakültesi Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği
(KKTC Uyruklu)
BOLU 1+0
1+0
1+0
1+0


0
0

Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı

Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünü kazanan öğrencilerin yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Taban Puanları 2021 Son 4 Yıl – ÖSYM

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken göz önüne alması gereken Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yer almaktadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Sıralama 2021

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (Ziraat Fakültesi),
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (KKTC Uyruklu) (Ziraat Fakültesi)

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği bölümünün alım yaptığı puan türü MF yani Sayısal alandır.

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu