Taban Puanları

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2021 Taban Puanları ve Sıralamaları

Android Uygulamamız Çıktı!
"BENİMHEDEFİM YKS 2021" uygulamamız YAYINDA!
İndir, Yorum Yap, Puanla!

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2021 Taban Puanları ve Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2021 Başarı Sıralamaları ÖSYM güncel olarak yayınlandı. YKS sınavlarına yani TYT – AYT testlerine girip tercih yapacak adaylar için hazırladığımız Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümünün 2021 YKS puanları aşağıdadır.

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Taban Puanları, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Başarı Sıralaması, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü

Not: YÖK ve ÖSYM kurumu tarafından güncel olarak yayınlanmış olan Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri puanları ve sıralamaları uzman eğitimcilerimiz tarafından düzenlenmiş olup 2020 yılına ait olan üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2021 Taban Puanları

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü taban puanları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yıl taban puan bilgileri altta yer almaktadır.

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2021 Başarı Sıralamaları

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü başarı sıralamaları ÖSYM kurumunun yayınladığı 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılları verileri olmak üzere son 4 yılın taban-tavan sıralama, kontenjan ve yerleşen bilgileri aşağıdaki şekildedir;


Puan Türü: Eşit Ağırlık;

Üniversite/Fak. Bölüm Adı Şehir Kont.

2020
2019
2018
2017
Yerl.

2020
2019
2018
2017
Başarı Sırası
2020
2019
2018
2017
Taban Puan
2020
2019
2018
2017
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ  Bafra İşletme Fakültesi Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri SAMSUN 40+1
60+2

41
30

974.373
Dolmadı

208,00105
Dolmadı

Bilgi: “Dolmadı ve —” ibareleri ilgili Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümünün kontenjanının dolmadığını veya verilerin oluşmadığını gösterir.
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Üniversite ve Bölümlerin Taban Puan ve Sıralamaları
Geçen sene Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümünü kazanan öğrencilerin sınavda yaptığı netlere bakarak daha doğru bir tercih listesi oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butondan öğrencilerin Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümüne kaç netle yerleştiğini öğrenin!

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Netleri

Tüm Bölümlerin Puanları ve Sıralamaları – (Say, Söz, Ea, Dil, TYT)

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Taban Puanları 2021 ÖSYM Son 4 Yıl – Güncel

Adayların tercih kılavuzuna göre yapacağı üniversite tercihlerinde kullanılacak güncel Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri taban puanları yukarıdaki gibidir. Üniversite tercihinde bulunacak adayların yukarıdaki tabloya göre dikkatli bir şekilde tercihte bulunması gerekmektedir. Adayların tercihte bulunurken dikkat etmesi gereken Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri taban puanları, başarı sıralaması kontenjan ve yerleşen bilgileri yukarıda ÖSYM kurumunun yayınladığı şekliyle yukarıdadır. Tercihlerinizi yayınlamış olduğumuz tabloda yer alan Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü son 4 yıl puan ve sıralama verilerine bakarak oluşturabilirsiniz.

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Sıralama 2021

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Sıralaması 2021 yılı güncel olarak yukarıda yayınlandığı gibidir. Eğitim uzmanlarımızın hazırladığı bu verilere göre tercihlerinizi “sıralama” kriterine göre yapmanız yerleştirilme şansınızı artıracaktır. Yani tercih listenizi oluştururken örneğin Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü için “son 4 yılın başarı sırası” kriterine göre yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü 2021 Devlet ve Vakıf Üniversite Puanları (4 Yıllık)

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü olan devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında da bilgilendirmeyi yapmayı yerinde buluyoruz: Devlet üniversiteleri ücretsiz olup, kazanma şartı yalnızca Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri taban puan veya sıralamanızın yetmesidir. Vakıf üniversiteleri ise özel yani paralı üniversite olup, kazanma şartı Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü puan veya başarı sıranızın yetmesinin yanında bölüme özel ücret ödemeniz de gerekmektedir. Tabi ki tam burslu, indirimli veya %50 burslu okuma gibi avantajlarda bulunmaktadır. Yine yukarıdaki yayınladığımız tablodan Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü olan devlet ve vakıf üniversitelerini, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümünün hangi üniversitelerde bulunduğunu yök atlas ve ösym tarafından yayınlanan şekliyle bulabilirsiniz.

] }

BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu