YKS Konuları

2020 AYT Tarih-2 Konuları + PDF

2020 AYT Tarih-2 Konuları güncel olarak bu makalemizde paylaşılmıştır.

Öncelikle AYT Tarih-2 testi hakkında kısaca bahsedelim; Tarih-2 testi YKS sınavının ikinci oturumu olan AYT testinin içinde önümüze çıkmaktadır. ÖSYM tarafından uygulanan AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavı’nda Sosyal Bilimler-2 bölümünde Tarih-2 testinde 11 soru çıkmaktadır. Aşağıdaki listeden güncel AYT Tarih-2 müfredatı olarak Alan Yeterlilik Testi Tarih-2 konularını inceleyebilirsiniz.

2020 YKS(AYT-AYT) Konuları İçin Tıklayın

2020 AYT Tarih-2 Konuları – ÖSYM Güncel

AYT Tarih-2 Konu Dağılımları

  • 1) 20. YY. Başlarında Dünya
  • 2) II. Dünya Savaşı
  • 3) Soğuk Savaş Dönemi
  • 4) Yumuşama (Detant) Dönemi ve Sonrası
  • 5) Küreselleşen Dünya
  • Diğer AYT Konuları için tıklayınız.
AYT Tarih-2 testinde TYT Tarih konuları ağırlıklı olarak sorulmaktadır. Yani TYT Tarih konuları ağırlıklıdır. Bu yüzden https://benimhedefim.net/tyt-tarih-konulari/ bağlantısı ile TYT Tarih konularına da göz atmanızı önermekteyiz.
AYT Tarih Konu Dağılımı
AYT Tarih Konu Dağılımı

Mutlaka Göz Atın: Güncel TYT Konuları

AYT Tarih-2 Konu Takip Çizelgesi

Sizlere özel hazırladığımız, AYT Tarih-2 Konu Takip Çizelgesi ile konularınızı takip edeceksiniz. Bitirdiğiniz konuları işaretleyip, bitirdiğiniz konuya dair çözdüğünüz soruları çizelgede işaretleyeceksiniz. Bu sizin için bir kolaylık ve program sağlayacak. Hemen kullanmaya başlamak için aşağıdaki butondan AYT Tarih-2 Konu Takip Çizelgesini pdf olarak indirin!

Çizelgeyi İndirmek İçin Tıklayın

Tüm Derslerin Bulunduğu Çizelge İçin Tıklayın

AYT Tarih-2 Konuları PDF İndir

Güncel müfredat AYT Tarih-2 Konu Dağılımını elinizin altında, her istediğinizde bakmak istemez misiniz? Cevabınız hayır olmamalı. Hemen AYT Tarih-2 konularını içeren pdf dosyaya sahip olmak için aşağıdaki butona tıklayınız! İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR? Eşit Ağırlık Bölümlerin Taban Puanları


BENİM HEDEFİM

BenimHedefim proje Kurucusu. YKS(TYT-AYT-YDT), KPSS, DGS, ALES, LGS, MSÜ gibi sınavlarda bildiklerini paylaşan sıkı eğitim takipçisi. Boş durmaktan sıkılan, insanlara faydalı olmayı amaç edinen şahs-ı meçhul...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Lütfen sitemizi kullanmaya devam etmek için reklam engelleme eklentisini devredışı bırakınız. Unutmayınız, bu bizim size hizmet edebilmemiz için gereklidir. :)